Hírek
2025. Október 11. 08:32, szombat | Helyi
Fazekas Máté Győrből Szegedre igazolt
Fazekas Máté utánpótlás-válogatott irányító a győri ETO University HT férfi kézilabdacsapatától az OTP Bank-Pick Szegedhez igazolt.
A győri klub honlapján hangsúlyozták, hogy nem kölcsönadásról van szó, mivel a sportoló és a magyar férfi kézilabdázás érdekeit szem előtt tartva hozzájárultak az azonnali, végleges átigazoláshoz.
Fazekas az előző idényben 28 tétmérkőzésen 44 gólt lőtt győri színekben, a mostani szezonban pedig négy találkozón háromszor talált be.
A Magyar Kupa-címvédő szegedi klub honlapja szerint a 19 éves irányító szerződése 2027 nyaráig szól.
"Jelenleg két irányítónk, Janus Dadi Smárason és Lazar Kukic is sérült, mindketten a rehabilitációjukat végzik, ezért volt fontos, erre a posztra játékost igazoljunk. A Győr mindenben partner volt, köszönet jár ezért a korrekt együttműködésért"
– mondta Kiss Bence cégvezető.
A Gummersbachban született Fazekas az Éles KISE csapatában ismerkedett meg a sportág alapjaival, majd a Fejér-B.Á.L. Veszprém színeiben mutatkozott be az NB I-ben, és ezt követően került Győrbe. Több korosztályos válogatottnak is meghatározó alakja volt: bronzérmet nyert az Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválon, tavaly bronzérmes lett az ifjúsági Európa-bajnokságon, idén pedig hetedik az ifjúsági világbajnokságon. (Forrás: MTI)
(Fotó: ETO University HT)
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 03. 08:22, kedd | Helyi
A polgármester elnapolta a közgyűlést és újabb feljelentéseket tett
Mindezt a közleményéből tudjuk, amit péntek kora délután hozott nyilvánosságra. Az előzményeket a pénteki közgyűlés legelejéről szóló tudósításunkban láthatják.
2026. Február 03. 08:06, kedd | Helyi
Tovább zöldülhet a Szigetköz
Több mint 3 milliárd forint támogatás érkezik a Szigetközbe.
2026. Február 03. 07:06, kedd | Helyi
Csendben elaludt Magyarország legidősebb embere Győrújbaráton
Elhunyt Magyarország legidősebb embere, Juhász Árpádné. Teri néni 1914. május 14-én született, 2022 decembere óta volt ő az ország leigidősebbje és a győrújbaráti idősotthonban hunyt el.
2026. Február 02. 08:29, hétfő | Helyi
Európai ifjúsági kézilabdaliga – Győr is indul az első női idényben
A Győr, a Ferencváros és a Debrecen is indul az európai ifjúsági kézilabdaliga első női kiírásában.
