Hírek
2015. Április 17. 14:49, péntek |
Helyi
Forrás: Police.hu
Fegyverrel ment iskolába egy 14 éves fiú Győrben
A győri körzeti megbízott foglalta le a pisztolyt, amit az osztályfőnök vett el a nyolcadik osztályos diáktól.
A Győri Rendőrkapitányság nyomozást folytatott lőfegyverrel vagy lőszerrel visszaélés bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt egy 14 éves fiú ellen.
A rendelkezésre álló adatok szerint a gyanúsított 2014. december 3-án egy lőfegyverrel a hátizsákjában ment a győri általános iskolába. Az osztályfőnök 14 órakor vette észre a tanterembe belépve, hogy a tanuló egy fegyvert vagy annak utánzatát vesz ki a táskájából. A fiatalember osztálytársainak akarta megmutatni a pisztolyt, amikor a tanárnő elvette tőle. A fegyvert elzárták az iskola páncélszekrényébe és az igazgatónő értesítette a körzeti megbízottat, illetve a fiú édesanyját.
A kiérkező rendőr lefoglalta a ,,flóbert” pisztolyt, amihez lőszerek nem tartoztak. A fegyverről készült szakértői vélemény kimondta, hogy az lőfegyvernek minősül, így tartása engedélyhez kötött.
A fiút gyanúsítottként hallgatták ki törvényes képviselője és védője jelenlétében a nyomozók, azonban vallomást nem tett.A Győri Rendőrkapitányság Vizsgálati Osztálya az eljárást befejezte és az iratokat a napokban vádemelési javaslattal a Járási Ügyészségnek megküldte.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 23. 13:45, hétfő | Helyi
Nem a tiltásban van a megoldás – ezt üzeni a február 25-i győri rendezvény
A digitális világ ma már megkerülhetetlen része a fiatalok mindennapjainak. A kérdés nem az, hogy hogyan zárjuk ki belőle a gyerekeket, hanem hogyan tanítjuk meg őket egészségesen jelen lenni benne.
2026. Február 23. 08:21, hétfő | Helyi
Így lehet jelentkezni mammográfiás szűrésre
A Petz-kórház tájékoztatását mutatjuk:
2026. Február 23. 08:07, hétfő | Helyi
Új időpontban, február 27–28-án és március 1-jén jön a Farsangi Csülökparádé Győrben
Gazdag magyaros ízek, közösségi programok és jótékonysági fánksütés a Dunakapu téren.
2026. Február 23. 07:10, hétfő | Helyi
Téli károk után tavaszi helyreállítás
Indulnak az útfelújítások Győr-Moson-Sopron vármegyében.

