Városlista
2026. július 17, péntek - Endre, Elek

Hírek

2018. Március 22. 07:31, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Fegyverrel támadtak parkolóőrökre Pécsen

Fegyverrel támadtak parkolóőrökre Pécsen

Feltehetően gumilövedékeket lőtt parkolóőrökre egy férfi Pécsen szerda délután. A rendőrök a gyanúsítottat elfogták - közölte a Baranya Megyei Rendőr-főkapitányság a police.hu oldalon.

A három parkolóőr egy személykocsit akart ellenőrizni a pécsi Lánc utcában, amikor a jármű vezetője egyiküket megütötte. A sofőr ezután elővett egy "fegyvert, vagy annak utánzatát", és feltehetően gumilövedékekkel több lövést is leadott a parkolóőrökre, majd elmenekült - írta a rendőrség.

A rendőrök a bűncselekmény elkövetésével megalapozottan gyanúsítható 32 éves pécsi férfit másfél órán belől a elfogták, kocsiját lefoglalták. A férfi gyanúsítotti kihallgatása folyamatban van - közölték.

A Pécsi Újság.hu információi szerint két parkolóőrnő és egyikük barátja könnyebben megsérült. Őket kórházba vitték - írta a hírportál.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 17. 09:00, péntek | Belföld

Magyar Péter: megtárgyalta a kormány a Szent István-programot

Első olvasatban megtárgyalta a kormány a vidékfejlesztést és a vidéken élők helyben maradását támogató Szent István-programot, amelyet várhatóan augusztus 20. előtt bemutatnak

2026. Július 16. 12:00, csütörtök | Belföld

Sulyok Tamás: a jogállamiság nem politikai értékelés függvénye

A jogállamiság nem politikai értékelés függvénye, hanem a matematikához hasonlatosan objektív ténykérdés, a törvények uralmát jelenti - közölte a köztársasági elnök szerdai Facebook-bejegyzésében.

2026. Július 16. 11:00, csütörtök | Belföld

Kapitány István: a Gazdasági és Energetikai Minisztérium által megörökölt szerződéseket teljes körűen átvilágítjuk

A Gazdasági és Energetikai Minisztérium által megörökölt szerződéseket teljes körűen átvilágítjuk - fogalmazott a gazdasági és energetikai miniszter szerdán a Facebook-oldalán.