Hírek
2011. Augusztus 22. 07:17, hétfő |
Belföld
Forrás: OrientPress
Félnek a fedél nélküliek
A Magyar Máltai Szeretetszolgálat alelnöke szerint elfogadható és támogatható, hogy a kormány hatósági eszközökkel kívánja ellenőrizni a hajléktalanok által lakott területeket.
Vecsei Miklós ugyanakkor hozzátette: sok fedél nélkül élő fél, ezért többen más lakhelyet kerestek.
A szakember a csepeli gyilkosság kapcsán azt mondta: a hajléktalanok inkább áldozatok, mint elkövetők.
Egyelőre nem kapott hivatalos értesítést a Magyar Máltai Szeretetszolgálat arról, hogy a csepeli gyilkosságok után a miniszterelnök arra utasította volna a belügyminisztert: a hatóság ellenőrizze a hajléktalanok által lakott területeket - közölte az Inforádió. A szervezet alelnöke szerint félnek az akciótól a hajléktalanok, ezért sokan elhagyták eddigi lakhelyüket. Vecsei Miklós a csepeli gyilkosság kapcsán azt mondta: keveset tudnak az ügyről, így azt sem, kik az áldozatok. Mindenesetre a hajléktalan emberek inkább áldozatok, mint elkövetők - hangsúlyozta a szakértő, aki emlékeztetett arra: gyakran fordul elő, hogy gazdasági bűncselekmény elkövetésekor ismeretlen tettesek visszaélnek a fedél nélkül élők személyes irataival.
OririentPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 03. 07:20, kedd | Belföld
NAV: a napokban mindenki megkapja az igazolásokat az szja-bevalláshoz
2026. Február 03. 07:19, kedd | Belföld
Kiemelkedő a nemzetközi érdeklődés a reptéri közvetlen vasúti kapcsolatának megvalósítására kiírt koncessziós eljárás iránt
2026. Február 03. 07:18, kedd | Belföld
Magyar Államkincstár: jövő héten folyósítják a februári nyugdíj mellett a 13. és 14. havi ellátást
2026. Február 03. 07:16, kedd | Belföld
Orbán Viktor: az Európai Néppárt katonai szövetséget akar csinálni az unióból
A Tisza tartótisztjei a hétvégén Zágrábban jöttek össze. Itt két célt fogadtak el, ezt el is mondták: a vétójogot Európában meg kell szüntetni, az unióból pedig egy katonai szövetséget kell csinálni -
