Hírek
2026. Május 17. 07:06, vasárnap | Helyi
Felnőtt korba lépett az ápolásszakmai tudományos nap
Tizennyolcadik alkalommal rendezték meg a Petz Aladár Egyetemi Oktató Kórház szervezésében az Ápolásszakmai Tudományos Napot, amelynek ezúttal is a Kereskedelmi és Iparkamara adott otthont.
A mára megyei szintű szakmai konferenciává fejlődött rendezvényen mintegy 150 egészségügyi és szociális területen dolgozó szakember vett részt.
A szakmai nap célja idén is az volt, hogy lehetőséget teremtsen az egészségügyi szakdolgozók számára tudásuk bővítésére, az új eljárásrendek, innovációk és korszerű technikák megismerésére. A konferencia kiemelt témája a beteg- és dolgozói biztonság volt, amely több előadásban és a délutáni kerekasztal-beszélgetésen is hangsúlyosan megjelent.
A rendezvény megnyitóján köszöntőt mondott Pintér Bence, Győr polgármestere, Jávor László főigazgató, Haszonitsné Jánoki Márta, a MESZK Területi Szervezetének elnöke, valamint Csordás Adrienn ápolási igazgató. Az eseményen Florence Nightingale, Kossuth Zsuzsanna és Sebalda nővér munkássága előtt is tisztelegtek az Ápolók Nemzetközi Napjához kapcsolódva.
Pintér Bence beszédében hangsúlyozta: az ápolók és egészségügyi szakdolgozók munkája nélkülözhetetlen, hiszen szakértelmük, figyelmük és emberségük nap mint nap életeket ment. A polgármester kiemelte, hogy a Petz Aladár Egyetemi Oktató Kórház fejlesztése sürgető feladat, amelyhez modern infrastruktúrára, korszerű technológiára és méltó munkakörülményekre van szükség. Beszédében szólt arról is, hogy az egészségügyben dolgozók megbecsülése és a bérfeszültségek rendezése nemcsak gazdasági, hanem erkölcsi kérdés is.
A konferencia során több aktuális és érzékeny témát dolgoztak fel az előadók. Szó esett többek között a stresszkezelésről, az online zaklatásról, a munkavállalói jóllétről, a betegellátás során kialakuló konfliktushelyzetekről, valamint az egészségügyi dolgozókat érő inzultusokról is. A délutáni program részeként szakmai kerekasztal-beszélgetést tartottak „Szakdolgozókat ért inzultusok” címmel.
A rendezvény végén átadták a Kézhigiéné Bajnoka és a Kézhigiéné Nagykövet díjakat, majd a résztvevők közösen ünnepelték a konferencia 18. születésnapját.
(Fotó, forrás: gyor.hu)
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 27. 08:23, szombat | Helyi
Idén is megrendezik a Győri Reneszánsz és Barokk Hetet
Koncerteken és mesterkurzusokon vehetnek részt a régizene kedvelői és művelői
2026. Június 27. 08:09, szombat | Helyi
Ezt javasolja a győri kórház: ennyit igyunk
A nyári hőségben a megfelelő hidratáltság kulcsfontosságú. A hosszú, meleg napok jelentősen növeli a szervezet folyadékigényét.
2026. Június 27. 07:11, szombat | Helyi
Nincs több gipszkarton-leadás a hulladékudvarokban
A MOHU MOL Hulladékgazdálkodási Zrt. által végzett szakmai ellenőrzések és a vonatkozó hulladékgazdálkodási előírások felülvizsgálata során megállapításra került,
2026. Június 26. 08:22, péntek | Helyi
Győrkőc: egy híján húsz. Ragyogj!
A Győrkőcfesztivál immár 19. alkalommal várja a családokat, és mára Győr egyik legismertebb, legkedveltebb nyári rendezvényévé vált.
