Városlista
2026. április 26, vasárnap - Ervin

Hírek

2024. Augusztus 31. 07:10, szombat | Helyi

Félresikerült túra, fél kenuval jöttek vissza a vendégek

Félresikerült túra, fél kenuval jöttek vissza a vendégek

Idén már a második kenuja törik el a szigetközi víztúráztatással foglalkozó Szürkehódosoknak. A képen láthatónak csak az egyik fele van meg, a vendégek így hozták vissza.

"Szerencsére emberi sérülés nem történt. Viszont ez a fél kenu is jól mutatja, hogy mennyire félresikerülhet egy túra, ha nincs kenus tapasztalat, helyismeret, manőverezési képesség, de mégsem vezetett túrára jelentkezik egy csoport, hanem kenut bérel" – közölte a dunaszigeti társaság.

Azt javasolják, inkább válasszanak vezetett túrát helyi túravezetőkkel, akik minden nap a Szigetközben mozognak, ismerik az ágrendszert, a csoport tapasztalatához, képességihez passzoló útvonalat választanak, és tudnak vízből menteni.

Címkék: baleset, kenu, szigetköz

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 26. 07:08, vasárnap | Helyi

A madarak nyomában: ismeretterjesztő program és vízitúra Kisbodakon

Tanulással és kalandos vízitúrával folytatódott Kisbodakon a „Szigetköz Ismeretterjesztő Sorozat 2026”, ahol ezúttal a térség gazdag madárvilága került a középpontba.

2026. Április 25. 08:25, szombat | Helyi

Laczkovits-Takács az új frakcióvezető

A győri Fidesz-KDNP frakcióját mától Laczkovits-Takács Tímea vezeti.

2026. Április 25. 08:10, szombat | Helyi

Újra Győrbe várják a jövő mérnökeit

Az Audi Development Camp nevű nemzetközi, angol nyelvű rövid képzési program idén július 20. és 27. között ismét Győrbe várja a jövő mérnökeit a Széchenyi István Egyetem és az Audi Hungaria szakmai együttműködéseként.

2026. Április 25. 07:08, szombat | Helyi

Már most szólunk: Szúnyogriadó!

Beköszöntött a melegebb idő, mely most különösen kedvez a szúnyogok elszaporodásának. A kertekben, udvarokon már megjelentek az első szúnyogok!