Hírek
2026. Június 25. 07:10, csütörtök | Helyi
Felülvizsgálná az egyetem a Jedlik átvételéről hozott döntést
A fenntartói átvétel helyett stratégiai együttműködését erősíti tovább a Széchenyi István Egyetem és a Jedlik Ányos Technikum. Az elmúlt időszak változó felsőoktatási és szakképzési környezetére hivatkozik.
A Széchenyi István Egyetem és a Győri SZC Jedlik Ányos Gépipari és Informatikai Technikum és Kollégium hosszú évek óta sikeres szakmai együttműködést folytat, de nemrég elkezdték vizsgálni azt is, hogy a technikum egyetemi fenntartásba kerüljön. A közös cél az volt, „hogy még szorosabb partnerségben segítsék a térség műszaki és informatikai szakember-utánpótlását” – közölte az egyetem.
Közleményében aláhúzta, hogy folyamat elindítását korábban mindkét intézmény támogatta, „ugyanakkor az elmúlt időszak változó felsőoktatási és szakképzési környezete miatt a felek fontosnak tartották az érintettek álláspontjának újbóli megismerését. A Jedlik oktatói közösségének jelenlegi véleményét tiszteletben tartva az egyetem a fenntartói átvétel helyett a meglévő stratégiai együttműködés további erősítésére helyezi a hangsúlyt.
Ennek megfelelően az egyetem vezetése azt javasolja az intézmény Szenátusának, hogy következő ülésén vonja vissza a fenntartói jogok átvételére vonatkozó korábbi döntését.
A két intézmény a partnerséget a jövőben is fenn kívánja tartani és tovább szeretné fejleszteni, amelynek alapja a szakmai munka és a kölcsönös bizalom. Amennyiben a körülmények vagy az igények változása nyomán bármelyik félben ismét felmerül a szorosabb együttműködés lehetősége, annak feltételeit közösen újra megvizsgálják” – írja az intézmény.
Kép: Jedlik-iskola/Faceobook
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 25. 08:23, csütörtök | Helyi
Labdarúgó NB I – Angyalföldön kezd a bajnok ETO
A bajnok ETO az élvonalba visszajutott Vasas otthonában kezdi a labdarúgó OTP Bank Liga 2026-27-es idényét.
2026. Június 25. 08:06, csütörtök | Helyi
Elkészült az „Arrabona” projekt: átadta új gyógyszerlogisztikai központját Győrben a PHOENIX Pharma
Ünnepélyes keretek között adták át a PHOENIX Pharma Zrt. új győri logisztikai központját.
2026. Június 24. 08:23, szerda | Helyi
Újabb mérföldkő az Audi Hungariánál
Elkezdődött az újgenerációs elektromos motorok gyártása az Audi Hungariánál.
2026. Június 24. 08:08, szerda | Helyi
Modern laborokkal és csúcstechnológiás eszközökkel gazdagodott a Széchenyi István Egyetem
Országos szinten is egyedülálló eszközökkel és modern laborokkal újult meg a Széchenyi István Egyetem mind a kilenc kara.
