Hírek
2025. Március 10. 09:12, hétfő | Helyi
Ferenc pápa a kórházból üzent a híveknek
Az embertársak iránti figyelemteljes szolgálat és gyengéd gondoskodás jelentőségét hangsúlyozta Ferenc pápa a kórházból írt vasárnapi üzenetében, amelyet a Vatikán közölt.
A vasárnap déli Úrangyala-imádságot kísérő beszédében a katolikus egyházfő kijelentette: "hosszan tartó kórházi tartózkodásom alatt én is megtapasztalom a figyelemteljes szolgálatot és a gondozás gyengédségét, elsősorban az orvosok és egészségügyi dolgozók részéről, akiknek szívből jövő köszönetet mondok".
A pápa hozzátette, hogy a kórházból azokra gondol, akik más és más módon közel állnak a betegekhez, és a betegek számára "az Úr jelenlétét jelzik".
Szükségünk van a "gyengédség csodájára", amely a próbára tett emberek számára egy kis fényt hoz a fájdalom sötétségében – írta az egyházfő.
Ferenc pápa beszédét azokhoz az önkéntesekhez intézte, akik jubileumi zarándoklaton vettek részt a Vatikánban vasárnap. Huszonötezer olasz és külföldi szociális munkás, a Vöröskereszt, a katasztrófavédelem és más szervezetek önkéntesei lepték el a Szent Péter teret.
A pápa hangoztatta, hogy a piac logikája uralta mai társadalomban, "ahol fennáll a veszély, hogy minden az érdek és a haszon kritériuma alá rendeltetik, az önkéntesség prófétai, és a remény jele, mivel a rászorulók iránti ellenszolgáltatás nélküli szolidaritás és szolgálat elsőbbségét képviseli".
Az egyházfő ismételt köszönetet mondott mindazoknak, akik imájukkal fejezik ki neki közelségüket, valamint békét szorgalmazott a világ háború dúlta térségeiben.
Ez volt az egymás követő negyedik vasárnap, hogy Ferenc pápa nem olvasta fel személyesen beszédét, amelyet ismét szöveges változatban adtak ki.
Az önkénteseknek bemutatott misét a Szent Péter téren Michael Czerny bíboros, az Átfogó Emberi Fejlődésért felelős dikasztérium prefektusa koncelebrálta a bíborosi testület más tagjaival együtt. A szabadtéri oltár fölé, a Szent Péter-bazilika központi lodzsájára kihelyezték Ferenc pápa stemmáját, amely az egyházfő jelenlétére utalt.
A misén felolvasták a pápa írta homíliát.
A Szentszék közlése szerint Pietro Parolin szentszéki államtitkár és helyettese, Edgar Pena Parra vasárnap felkereste a pápát, és "az egyházat és a világot érintő" folyó ügyekről egyeztettek. Az államtitkár minden héten meglátogatja az egyházfőt.
A szombat esti orvosi közlés szerint Ferenc pápa állapota továbbra is stabil, és csütörtök óta csekély, de fokozatos javulást mutat. Az orvosok legközelebb hétfőn adnak ki közleményt.
Vasárnap este a Szent Péter téren Ferenc pápa felépüléséért mondott rózsafüzérimát José Tolentino Calaca de Mendonca bíboros vezeti, a Kulturális és Oktatási Dikasztérium prefektusa.
Hétfőtől a kúria bíborosai megkezdik a nagyböjti lelkigyakorlatot, amelynek helyszíne a vatikáni audienciaterem lesz. A Szentszék közlése szerint a rózsafüzérimát hétfőtől az audienciateremben tartják.
(Kép és szöveg: mti)
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 26. 08:22, péntek | Helyi
Győrkőc: egy híján húsz. Ragyogj!
A Győrkőcfesztivál immár 19. alkalommal várja a családokat, és mára Győr egyik legismertebb, legkedveltebb nyári rendezvényévé vált.
2026. Június 26. 08:08, péntek | Helyi
Három alpolgármestere van már Pintér Bencének
Tóth Péter kabinetfőnök mostantól Pintér Bence polgármester harmadik helyetteseként folytatja munkáját a győri önkormányzatnál.
2026. Június 26. 07:08, péntek | Helyi
Változik a vasúti menetrend a Győrt érintő vonalakon június 27. és július 3. között
Karbantartási munkák miatt módosul egyes vonatok menetrendje a Budapest–Hegyeshalom, a Budapest–Sopron, a Tatabánya–Oroszlány és a Csorna–Szombathely vasútvonalakon 2026. június 27. és július 3. között.
2026. Június 25. 08:23, csütörtök | Helyi
Labdarúgó NB I – Angyalföldön kezd a bajnok ETO
A bajnok ETO az élvonalba visszajutott Vasas otthonában kezdi a labdarúgó OTP Bank Liga 2026-27-es idényét.
