Hírek
2016. Június 07. 10:37, kedd |
Helyi
Forrás: Győr Megyei Jogú Város honlapja
FERENCZY LAJOSRA EMLÉKEZÜNK
Győr Megyei Jogú Város Önkormányzata fájdalommal tudatja, hogy 74-ik életévében elhunyt Ferenczy Lajos, aki 1994-től 2010-ig képviselőként tevékenykedett a városi közgyűlésben.
Két ciklusban az Idegenforgalmi Bizottság alelnökeként, majd elnökeként is dolgozott, egy cikluson keresztül pedig a Gazdasági és Tulajdonosi Bizottság tagja volt, s az Idősügyi Tanácsban is szerepet vállalt. Sokat tett az általa képviselt városrészért, a Gyárvárosiak Baráti Köre Egyesület aktív tagja volt. Közéleti és önkormányzati munkáját 2010-ben a Köztársasági Érdemrend Lovagkeresztje kitüntetéssel, 2011-ben pedig Gyárváros Szolgálatáért díjjal ismerték el, 2015-ben Ferenczy Lajos munkáját a győri önkormányzat PRO URBE Győr díjjal jutalmazta.
Temetése 2016.június 13-án, hétfőn 14.00 órai kezdettel lesz a győri Szabadi úti temetőben.
Emlékét örökre megőrizzük!
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 06. 08:22, szombat | Helyi
Győri labdarúgó is díjazottak között
A bajnoki címvédő Ferencváros játékosai szerezték meg az év legjobbjainak járó mindhárom díjat a női labdarúgó NB A I-ben: a RangAdó díjátadón az idény legjobbjának járó elismerést Nagy Viktória vette át.
2026. Június 06. 08:04, szombat | Helyi
Bővítik a Pannonhalmi Szent Benedek Általános Iskolát
Csaknem 510 millió forint uniós támogatással újul meg a Pannonhalmi Szent Benedek Általános Iskola.
2026. Június 06. 07:06, szombat | Helyi
Megújult az Aranypart II., grillház is nyit
Sajtótájékoztatóval egybekötött szezonnyitón mutatták be az Aranypart II. idei fejlesztéseit.
2026. Június 05. 08:26, péntek | Helyi
Mikita Bencével erősítik a szakmai stábot
Eldőlt, hogy Kopornyik Zsolt vezetőedző munkáját Mikita Bence segíti júliustól Győrben, az ETO University Handball Teamnél. A fiatal tréner a NEKA-tól, Balatonboglárról teszi át székhelyét Győrbe.
