Hírek
2024. December 22. 09:14, vasárnap | Helyi
Fidesz-KDNP Győr: „Pintér Bence három hónap után már a város csődjéről beszél”
Változtatás nélkül közöljük a Fidesz-KDNP győri frakciójának sajtóközleményét.
"Miközben több mint 29 milliárd forintos kasszával vette át a várost a baloldali polgármester, a decemberi közgyűlésen már arról beszélt, egyetlen célja van, hogy jövőre ne menjen csődbe a város. Ezért egy 3,5 milliárd forintos folyószámla hitelt is megigényelne. Sajnálatos az a tény, hogy bár a Fidesz-KDNP győri frakciója hetek óta kéri, hogy a 2025-ös évre vonatkozó költségvetési tervezetet mutassa be a városvezető, ez továbbra sem történt meg. Míg korábban már novembertől a többségi frakció aktív alakítója volt a város következő évi költségvetésének, addig Pintér Bence továbbra is elzárja az információkat a képviselőktől. Kétséges, hogy ilyen körülmények között lesz-e határidőre jövő évi költségvetés. Az is egyértelművé vált, hogy Pintér Bencének nincs napi információja a város gazdasági helyzetével kapcsolatban, nincs programja, sem költségvetési koncepciója. Miközben nem osztja meg a valós gazdasági információkat, a jövő évi költségvetés tervezéséhez szükséges munkaanyagokat, elvárja, hogy egy több milliárdos hitelkeretet akasszunk a győriek nyakába.
A kormányzatot is támadja, annak ellenére, hogy a korábbi években számos fejlesztési projekt éppen a kormányzat támogatásával valósulhatott meg Győrben.
A konszenzus tényét folyamatosan hirdeti a baloldali polgármester, ez azonban a gyakorlatban csak ritkán valósul meg. Ez a december 20-i közgyűlésen is jól látható volt, hiszen több olyan napirendi pont is felkerült a közgyűlési döntések közé, melyekről nem történtek egyeztetések. Ráadásul több olyan sürgető kérdés be sem került a megtárgyalandó ügyek közé, melyeket a Fidesz-KDNP győri frakciója fontosnak tartott.
A Fidesz-KDNP győri frakciója felszólítja Pintér Bencét, hogy a közösségi médiában végzett tevékenysége, az így született nemegyszer fals bejegyzések publikálása helyett kezdje el a tényleges munkát, hiszen ezzel a hozzáállással valóban csődbe viszi Győr városát a baloldali polgármester" – áll a Fidesz-KDNP győri frakciójának közleményében.
(Illusztráció: Pixabay)
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 10. 09:11, szombat | Helyi
Férfi kézilabda Eb-felkészülés - Tízgólos magyar siker Románia ellen
A magyar férfi kézilabda-válogatott 33-23-ra legyőzte Romániát a péntek este Győrben rendezett Európa-bajnoki felkészülési mérkőzésen.
2026. Január 10. 08:21, szombat | Helyi
Ez lesz a Fehér Miklós Emlékgála programja
A Fehér Miklós Emlékgálát 2026. január 11-én, 10 órától rendezik meg a Magvassy Mihály Városi Sportcsarnokban. A belépés egész nap díjtalan.
2026. Január 10. 08:08, szombat | Helyi
Vámosszabadi kérdéseire adtak megoldási javaslatokat a győri hallgatók
A projektszemléletű oktatás keretében Vámosszabadi több közlekedési és más infrastrukturális kihívásaira kínáltak megoldásokat a Széchenyi István Egyetem építőmérnök hallgatói.
2026. Január 10. 07:07, szombat | Helyi
Bemutatkozott a Jobbik győri képviselőjelöltje
Bemutatta győri országgyűlési képviselőjelöltjét a Jobbik.
