Hírek
2012. Október 26. 11:55, péntek |
Helyi
Forrás: Pozsgai Kitti
Filharmonikus bérlet Mosonmagyaróváron is
Több mint húsz év után saját bérletettel tér vissza Mosonmagyaróvárra a Győri Filharmonikus Zenekar.
Az együttes tavasszal a Zeneművészeti Bizottság ajánlása alapján „Nemzeti” kategóriába sorolt művészeti intézmény lett, így a zenekar regionalitással kapcsolatos törekvései szerencsésen találkoztak a szakminisztérium elvárásaival. Ennek első állomásaként Mosonmagyaróváron indít egy három hangversenyt tartalmazó bérletet a zenekar. Decemberben 2-án egy jazz-zel fűszerezett koncerttel indítanak a győri filharmonikusok, melyen a Kossuth-díjas Vukán György közreműködik. Január 10-én Farsangi koncerttel, március 9-én pedig az Egy kiállítás képei című hangversennyel várják a mosonmagyaróvári és környékbeli közönséget. Ez utóbbi koncerten a Győri Filharmonikus Zenekar művészeti vezetője, a Liszt-díjas Berkes Kálmán dirigál, míg oboán a szintén Liszt-díjas Kiss József közreműködik. Bérletek hétfőtől már kaphatók a mosonmagyaróvári Flesch Károly Kulturális Központban- írja sajtóközleményében Fodor László kommunikációs vezető.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 15. 08:26, vasárnap | Helyi
10 millió négyhengeres benzinmotor jubileuma Győrben
Az Audi Hungaria újabb jelentős mérföldkőhöz érkezett: a győri gyárban legyártották a 10 milliomodik négyhengeres EA888 R4 Otto 2.0L TFSi motort.
2026. Március 15. 08:08, vasárnap | Helyi
Tehetséggondozásért miniszteri köszönet – 39 pedagógus részesült Köbüki ösztöndíjban
2026. Március 15. 07:06, vasárnap | Helyi
Befektetői életműdíj a Danának
A Dana Hungary Kft. a 2025-ös „Év Befektetője” gála keretében átvehette a Befektetői életműdíjat.
2026. Március 14. 08:22, szombat | Helyi
Mi kell ahhoz, hogy válogatott legyen egy sportoló?
Rangos, Q1-es besorolású nemzetközi sporttudományi folyóiratban (Sports) jelent meg Ruppert Bálint, a Győri ETO KC Akadémia erőnléti edzője által vezetett kutatás.
