Városlista
2025. március 29, szombat - Auguszta, Bertold

Hírek

2017. Július 09. 05:00, vasárnap | Belföld
Forrás: police.hu

Foglyul ejtette egy anya és lánya egy kormányhivatal munkatársait

Vádemelési javaslattal zárták a csepeli rendőrök annak az anyának és a lányának az ügyét, akik sértegették és nem engedték távozni a kormányhivatal munkatársait.

A Budapesti Rendőr-főkapitányság XXI. kerületi Rendőrkapitánysága nyomozást folytatott S. Mária 57 éves és S. Katalin 32 éves budapesti lakosok ellen közfeladatot ellátó személy elleni erőszak bűntett és más bűncselekmények elkövetésének megalapozott gyanúja miatt.

A Budapest Főváros Kormányhivatala XXI. Kerületi Kormányhivatal két munkatársa március 7-én felkereste a lakásukon a két nőt azért, hogy egy általuk beadott kérelem miatt környezettanulmányt készítsen. S. Mária sérelmezte a környezettanulmányhoz kapcsolódó kérdéseket, és szidalmazni kezdte a kormányhivatal munkatársait, akik abbahagyták a környezettanulmány írását. S. Katalin ekkor a lakásuk ajtaját bezárta, és nem engedte ki a lakásból a két nőt, akik telefonon kértek segítséget a munkahelyi vezetőjüktől. S. Mária és S. Katalin ekkor kiengedték a lakásukból a kormányhivatal munkatársait, de továbbra is sértegették és fenyegették őket, majd S. Mária az egyik hölgyet megütötte.

Az ügyben indult nyomozást a Budapesti Rendőr-főkapitányság XXI. kerületi Rendőrkapitányság nyomozói a napokban befejezték, és a keletkezett iratokat vádemelési javaslattal megküldték az illetékes ügyészségnek.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 28. 07:56, péntek | Belföld

Gazdaság: Máris csökkentette idei várakozásait a jegybank

Februárban elérte az infláció a csúcsát, 2025-ben átlagosan 4,5-5,1 százalék között lesz a fogyasztói árak növekedése, és 2026 elején mérséklődik ismét a jegybanki toleranciasávba

2025. Március 28. 07:55, péntek | Belföld

Agrometeorológia: folytatódott a talajok feltöltődése

Az elmúlt héten csökkent a csapadékhiány, még pár napig folytatódik a talajok feltöltődése, majd szárazabb időszak kezdődik - írta a HungaroMet Zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.

2025. Március 28. 07:47, péntek | Belföld

Gulyás Gergely: kiegészítő nyugdíjemelésre lehet szükség novemberben

A kormány 4,5 százalékos inflációval számol, így novemberben mintegy 1,3 százalékos kiegészítő nyugdíjemelésre lehet szükség - közölte a Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtökön Budapesten, a Kormányinfón.

2025. Március 27. 06:00, csütörtök | Belföld

Sára Botond: folyamatosan ellenőrizzük az árréscsökkentés betartását

A cél, hogy tartósan olcsók legyenek az élelmiszerek, ezért a fogyasztóvédelmi ellenőrök folyamatosan ellenőrzik az árréscsökkentés betartását