Városlista
2025. március 23, vasárnap - Emőke, Botond, Ottó, Kartal

Hírek

2013. Április 18. 06:44, csütörtök | Helyi
Forrás: GYŐR MRFK

Fokozott rendőrségi ellenőrzés

A balesetek megelőzése, valamint a sebességhatárt megszegők forgalomból való kiszűrése érdekében a rendőrség fokozott ellenőrzést tart a megye főútvonalain.

Az ellenőrzés hatékonyságának növelése érdekében légi támogatást is igénybe veszünk a kirívóan durva szabályszegők forgalomból történő kiszűrésére.
Megyénkben a fő közlekedési útakon, illetve az M1-es autópálya megyei szakaszán 2013. első negyedévében a tavalyi év hasonló időszakához képest nőtt a gyorshajtásból bekövetkezett sérüléses balesetek száma.

A balesetek megelőzése, a gyorshajtók kiszűrése érdekében az M1-es autópályán folyamatos a sebességmérés. Április 18. és április 20. között nemzetközi TISPOL akció keretében fokozottan kell számolni a sebességellenőrző berendezések jelenlétével. A cél a fokozottan veszélyes útszakaszokon a tragédiák megelőzése, melyre a megyénkben bekövetkezett halálos balesetek magas száma is figyelmeztet.

A balesetek, halálos tragédiák megelőzése érdekében a Megyei Közlekedési Baleset-megelőzési Bizottságarra kéri a közlekedőket, a járművezetőket, hogy a balesetek elkerülése érdekében körültekintően vegyenek részt a közlekedésben, s fokozottan tartsák be a közúti közlekedés, a vasúti átjárókon áthaladás szabályait!

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 23. 09:29, vasárnap | Helyi

EM: másfél ezernél többet vennének már támogatással a legnépszerűbb gyártó autóiból

A BYD termékeiből több mint 1500 megvásárlásához kértek eddig állami hozzájárulást az e-autó programban pályázó vállalkozások.

2025. Március 23. 09:10, vasárnap | Helyi

Íme az Audi 2024-es számai

Az autóipar átalakulása az Audi Hungariára és annak 2024-es pénzügyi évben elért teljesítményére is hatással volt.

2025. Március 23. 08:14, vasárnap | Helyi

Már most készülnek a harmadik Duna FESZT-re Győrben

Idén is lesz Duna FESZT a Győri Nemzeti Színházban. A négynapos rendezvény célja, hogy a közönség Győrben is találkozhasson a különböző országokból érkező társulatokkal, hangzott el az esemény sajtótájékoztatóján.

2025. Március 23. 07:08, vasárnap | Helyi

Pajtájuk befejezéséhez várják a támogatókat

Már régóta kicsi a táncház a Csobolyó néptáncegyüttesnek, akik jövőre lesznek 35 évesek. Ezért kezdett egy pajta építésébe az együttes 2023-ban, ami a végéhez közeledik.