Hírek
2016. November 14. 08:02, hétfő |
Bulvár
Forrás: mti
Folyamatosan csökken a magyar nyelvet beszélők száma
Folyamatosan csökken a magyar nyelvet használok száma a Kárpát-medencében - mondta Juhász Judit, az Anyanyelvápolók Szövetségének elnöke vasárnap az M1 aktuális csatornán.
Az elnök a magyar nyelv napja kapcsán elmondta, az elmúlt 25 évben egymillióval csökkent a magyar nyelvet beszélők száma a Kárpát-medencében.
Ennek okai között megemlítette, hogy a külhoni magyarságnak naponta meg kell küzdeni a nyelvhasználatért és a kivándorlás miatt is folyamatosan csökken a nyelvet használók száma.
"Nem szabad hagyni, hogy bekövetkezzen a második Trianon (...), amikor elhallgat a magyar nyelv" - hangsúlyozta.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 29. 09:04, szombat | Bulvár
Magyar sztárok adnak koncerteket idén is a veszprémi Gyárkertben
A magyar könnyűzenei élet szereplői lépnek fel nyáron Veszprémben, a Gyárkertben - közölték a szervezők pénteken az MTI-vel.
2025. Március 28. 07:52, péntek | Bulvár
Idén is elindul a Székely Gyors és a Csíksomlyó Expressz a csíksomlyói pünkösdi búcsúba
Idén is elindul a Székely Gyors és a Csíksomlyó Expressz a csíksomlyói pünkösdi búcsúba a Kárpáteurópa Utazási Iroda és a MÁV Személyszállítási Zrt. szervezésében - közölték a szervezők csütörtökön Budapesten, sajtótájéko
2025. Március 26. 07:46, szerda | Bulvár
A természetvédők szövetsége a génmódosított műhús betiltását sürgeti
2025. Március 25. 07:35, kedd | Bulvár
Elbúcsúztatták Bényi Ildikót
Hétfőn búcsúztatták el Bényi Ildikó Wacha Imre-díjas televíziós műsorvezetőt, a Magyar Vöröskereszt humanitárius jószolgálati nagykövetét a hernádvécsei temetőben.