Hírek
2016. Szeptember 07. 10:18, szerda |
Helyi
Forrás: Győr-Moson-Sopron Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság
Folyóba esett autót mentettek a győri tűzoltók
Kedden délelőtt tizenegy órakor egy hölgy szaladt be a győri tűzoltókhoz, hogy a leállított autója egy közeli parkolóból a Rába folyóba gurult, feltehetően amiatt, hogy nem húzta be a kéziféket.
Ugyanekkor egy másik bejelentés is érkezett a megyei műveletirányítási központba a folyóba esett járműről. A tulajdonos elmondta, hogy egy ideig sodródott a kocsi a vízen, aztán teljesen elsüllyedt. A győri tűzoltók a helyszínre vonultak, megtelepítették a rohamcsónakot, s megkezdték a felderítést.


A folyószakaszt a rocsóról csáklya segítségével vizsgálták át, később a rendőrség segítségét kérték, akik hajójukkal és az azon lévő radarral is segítették a keresést. Mivel több órás kutatás után még nem került elő az elsüllyedt jármű, a tűzoltók búvárt kértek a helyszínre, akik rövidesen megérkeztek, s így egy búvár is lemerült a folyóba.

A műszaki mentésben résztvevők a kora esti órákban akadtak a járműre, ekkor már civilek is segítették a keresést, s több csónakkal, s halradarokkal is kutattak. Az autó helyét kibójázták, s a valódi mentés ekkor kezdődhetett meg. A búvár ballont és emelőpárnát helyezett a mintegy három méter mélyen a fenéken álló kocsi alá, illetve az autóba, amik aztán a felfújás után lassan megemelték a kocsit, ami így a felszínre emelkedett.

Ekkor kötelekkel a part két oldaláról gyalogosan, illetve a tűzoltó csónakkal megkezdték az autó vontatását, leúsztatását a Rába kettős hídig. Innen tudta a daru a híd hídfőjére állva kiemelni az autót a folyóból, amit előtte hevederekkel alaposan átkötöttek, rögzítettek a tűzoltók. A járművet kicsivel éjfél előtt helyezte a daru a hídra, amit tulajdonosa egy autómentővel elszállíttatott.

Képek: Ruskáné Takács Anita tű.fhdgy.,Papp Norbert tű.fhdgy.-Győr HTP,
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 23. 13:45, hétfő | Helyi
Nem a tiltásban van a megoldás – ezt üzeni a február 25-i győri rendezvény
A digitális világ ma már megkerülhetetlen része a fiatalok mindennapjainak. A kérdés nem az, hogy hogyan zárjuk ki belőle a gyerekeket, hanem hogyan tanítjuk meg őket egészségesen jelen lenni benne.
2026. Február 23. 08:21, hétfő | Helyi
Így lehet jelentkezni mammográfiás szűrésre
A Petz-kórház tájékoztatását mutatjuk:
2026. Február 23. 08:07, hétfő | Helyi
Új időpontban, február 27–28-án és március 1-jén jön a Farsangi Csülökparádé Győrben
Gazdag magyaros ízek, közösségi programok és jótékonysági fánksütés a Dunakapu téren.
2026. Február 23. 07:10, hétfő | Helyi
Téli károk után tavaszi helyreállítás
Indulnak az útfelújítások Győr-Moson-Sopron vármegyében.
