Hírek
2020. Július 23. 18:03, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Folytatódik a véradásra felhívó kampány
Újabb ismert művészek bevonásával folytatódik csütörtöktől augusztus végéig az Országos Vérellátó Szolgálat és a Magyar Vöröskereszt véradásra felhívó kampánya,
hogy a következő hetekben is folyamatosan biztosított legyen a vérkészítményre szoruló betegek ellátása.
A két szervezet az MTI-hez eljuttatott közös közleményében azt írta, a nyári hónapokban minden évben csökken a véradók aktivitása, idén pedig az is nehezíti a helyzetet, hogy a koronavírus-járvány enyhülésével újraindult az élet az egészségügyi intézményekben, így nőtt a vérkészítmények iránti igény.
Ezúttal Dobos Evelin, Fehérvári Gábor Alfréd (Freddie), Péterfy Bori, Pikali Gerda és Pindroch Csaba állt személyes példamutatással a véradás ügye mellé.
"Az élet nem játék! Adj vért!" elnevezésű kampány ideje alatt vért adók között nyereményeket sorsolnak ki.
Véradás előtt érdemes tájékozódni a közeli véradóhelyszínekről és az időpontokról a www.ovsz.hu vagy a www.veradas.hu weboldalon. A kampányról bővebben a www.ovsz.hu/az-elet-nem-jatek honlapon lehet olvasni.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 05. 10:00, péntek | Belföld
Azbesztszennyezés - Két területet zár le a GYSEV Szombathelyen a veszélyes anyagot tartalmazó kőzúzalék miatt
Azbesztszennyezés miatt két területet zár le a GYSEV Zrt. Szombathely térségében - közölte a vasúttársaság az MTI- vel csütörtökön.
2026. Június 05. 09:00, péntek | Belföld
GKI: mintegy negyedmillió vállalkozás térhet át a kata adózásra jövőre
Mintegy 300-350 ezer vállalkozót érinthet a kisadózó vállalkozások tételes adójának (kata) 2027-re tervezett kibővítése, a GKI Gazdaságkutató Zrt. azzal számol, hogy 250-270 ezer kisadózó térhet át az adózási formára.
