Városlista
2026. február 23, hétfő - Alfréd

Hírek

2016. Február 29. 21:58, hétfő | Helyi
Forrás: Győri Nemzeti Színház, Fotó: MTVA/Zih Zsolt

FORGÁCS PÉTER 2021-IG A GYŐRI NEMZETI SZÍNHÁZ IGAZGATÓJA

FORGÁCS PÉTER 2021-IG A GYŐRI NEMZETI SZÍNHÁZ IGAZGATÓJA

Forgács Pétert újabb öt évre nevezte ki a Győri Nemzeti Színház igazgatói posztjára Győr Megyei Jogú Város Közgyűlése február 26-án.

A törvényi előírásoknak megfelelően kiírt pályázatra csak Forgács Péter nyújtott be dokumentációt az intézmény jelenlegi vezetőjeként. A pályázat megfelelt a jogszabályokban előírt követelményeknek. A Szakmai bizottság február 11-én személyesen hallgatta meg Forgács Pétert, és egybehangzó szavazatával javasolta újabb öt év időtartamú vezetői megbízását a döntéshozó Közgyűlésnek.



A szakmai bizottság összefoglaló értékelésében megállapította, hogy "Forgács Péter pályázata a színház művészeti arculata, a társulatépítés, az intézményszervezés, a marketingtevékenység és közönségkapcsolatok építésének koncepciója tekintetében egyaránt megalapozott, hitelesség jellemzi. A pályázó eddigi sikeres művészi munkássága, annak elismerései, a Győri Nemzeti Színház élén végzett igazgatói tevékenysége egyaránt garanciát jelentenek az elkövetkező évekre szóló vezetői megbízására." - olvasható a Borkai Zsolt polgármester előterjesztésében.

A Győri Nemzeti Színház társulata szeretettel gratulál Forgács Péter kinevezéséhez!

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 23. 13:45, hétfő | Helyi

Nem a tiltásban van a megoldás – ezt üzeni a február 25-i győri rendezvény

A digitális világ ma már megkerülhetetlen része a fiatalok mindennapjainak. A kérdés nem az, hogy hogyan zárjuk ki belőle a gyerekeket, hanem hogyan tanítjuk meg őket egészségesen jelen lenni benne.

2026. Február 23. 08:21, hétfő | Helyi

Így lehet jelentkezni mammográfiás szűrésre

A Petz-kórház tájékoztatását mutatjuk:

2026. Február 23. 08:07, hétfő | Helyi

Új időpontban, február 27–28-án és március 1-jén jön a Farsangi Csülökparádé Győrben

Gazdag magyaros ízek, közösségi programok és jótékonysági fánksütés a Dunakapu téren.

2026. Február 23. 07:10, hétfő | Helyi

Téli károk után tavaszi helyreállítás

Indulnak az útfelújítások Győr-Moson-Sopron vármegyében.