Városlista
2026. február 3, kedd - Balázs

Hírek

2012. Április 22. 14:01, vasárnap | Külföld
Forrás: OrientPress

Francia elnökválasztás - ki nyer ma?

Francia elnökválasztás - ki nyer ma?

Vasárnap, azaz ma tartják az elnökválasztás első fordulóját Franciaországban.

Nicholas Sarkozy jelenlegi elnök legesélyesebb kihívója a szocialista Francois Hollande, de a jelöltek közé tartozik a szélsőjobboldali Marine Le Pen és a trockista Nathalie Arthaud.

A második fordulóra – amennyiben lesz – május 6-án kerül sor. A közvélemény-kutatások alapján megkopott Sarkozy népszerűsége, nagyobb az esélye, hogy Hollande foglalja el az elnöki széket az Élysée palotában.

A gazdasági hatásokat tekintve jó hír, hogy mindkét esélyes jelölt eltökélt a költségvetési deficit lefaragásában, mindketten 3 százalékos hiánycélt jelöltek meg 2013-as célként. Hollande növelné az állami kiadásokat és ezzel párhuzamosan a jövedelmet, a profitot terhelő adókat, és újratárgyalná a Sarkozy-Merkel paktumot. Sarkozy ezzel szemben inkább a kiadásokat faragná le 79 millió euróval 5 év alatt, a költségvetés konszolidálása érdekében, és nyilván érintetlenül hagyná a paktumot. Az Equilor elemzői szerint Hollande győzelmét negatívabban fogadná a piac, mert a paktum újratárgyalása az egész EU egységét kérdőjelezné meg.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 03. 07:22, kedd | Külföld

Donald Trump: India beleegyezett, hogy leállítja az orosz kőolaj vásárlását

Donald Trump amerikai elnök szerint India miniszterelnöke hétfői telefonbeszélgetésük során beleegyezett az orosz kőolaj vásárlásának leállításába, és helyette több energiahordozót szerez be az Egyesült Államokból.

2026. Február 02. 10:00, hétfő | Külföld

Donald Trump: Venezuela komoly bevételhez jut majd az Egyesült Államok révén eladott, onnan szármaszó kőolajból

Venezuela komoly bevételhez jut majd az Egyesült Államok révén eladott, onnan szármaszó kőolajból, de a bevételen megosztozik a két ország – jelentette ki Donald Trump amerikai elnök vasárnap.

2026. Január 30. 07:06, péntek | Külföld

Donald Trump: az orosz elnök beleegyezett abba, hogy egy hétig nem löveti Kijevet a hideg idő miatt

Vlagyimir Putyin orosz elnök beleegyezett abba, hogy egy hétig nem löveti Kijevet a hideg időjárásra tekintettel - jelentette ki Donald Trump amerikai elnök.