Hírek
2015. November 24. 14:01, kedd |
Helyi
Forrás: infogyor.hu
Fújatnak és ellenőriznek a rendőrök a megyében
A „Látni és látszani” program keretén belül a Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság prevenciós kampánnyal egybekötött ellenőrzés sorozatot indított.
Az elmúlt időszakban a Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság illetékességi területén több személyi sérüléses és halálos baleset is történt. A további balesetek megelőzése céljából a megyei rendőr-főkapitányság 2015. november 24-én 10.00 órai kezdettel - a 85-ös számú főúton – prevenciós kampánnyal egybekötött ellenőrzés sorozatot kezdett.
Az ellenőrzés fő célja az ittas járművezetők kiszűrése, a gyorshajtások megelőzése, valamint a biztonsági öv használatának kontrollálása volt.
Azoknak a személy- és tehergépjármű vezetőknek, akiket közlekedési ellenőrzés céljából megállítottak a rendőrök - a Megyei Közlekedési Baleset-megelőzési Bizottság - olyan eszközöket, tárgyakat adott át, amelyek segítik az utakon haladók balesetmentes közlekedését. Ezek közé tartozott az un. elalvást gátló készülék, amely a sofőröket hangjelzéssel figyelmezteti a fáradtság első jeleire.
A kampányban arra is felhívták a vezetők figyelmét, hogy az őszi időjárás beköszöntével az utakon fokozottan lehet számítani a vadállomány megjelenésére. A vad által okozott balesetek megelőzésére vadriasztó készüléket kaptak a megállított autósok, melynek helyes felszerelését is megmutatták a rendőrök az ellenőrzéskor.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 16. 08:25, hétfő | Helyi
Nagy sikerrel zárult a Pénz7 a Barossban
Az idei tavasz is rengeteg színes programot hozott a Győri SZC Baross Gábor Két Tanítási Nyelvű Közgazdasági Technikumba a Pénz7 keretében. Az idei évben a felnőtt korosztályt is megszólítottuk a pénzügyi tudatosság területén.
2026. Március 16. 08:06, hétfő | Helyi
Vénaszkennert „lőttek” a vadászok
Március 6-án az Országos Jótékonysági Vadászat látogatóit, mint rendszeres adományozókat köszöntötték a Petz-kórház gyermekosztályán. A vadászok ezúttal sem üres kézzel érkeztek…
2026. Március 16. 07:06, hétfő | Helyi
Tavaszra készítik már a játszótereket
A Győr-Szol Zrt. városüzemeltetési igazgatóságának dolgozói valamennyi játszóteret felkeresik és elvégzik a szükséges beavatkozásokat. A héten már tavaszra készítik elő a gyerekek birodalmát.
2026. Március 15. 08:26, vasárnap | Helyi
10 millió négyhengeres benzinmotor jubileuma Győrben
Az Audi Hungaria újabb jelentős mérföldkőhöz érkezett: a győri gyárban legyártották a 10 milliomodik négyhengeres EA888 R4 Otto 2.0L TFSi motort.
