Hírek
2019. Szeptember 16. 06:57, hétfő | Külföld
Füst keletkezett a repülőgépen
Az utasok a vészcsúszdán hagyták el a gépet, de voltak közben nehézségek.
A Vueling Airbus A320-200N típusú gépe a spanyolországi Malagából Barcelonába tartott, és már leszálláshoz készült, amikor a személyzet azt jelezte, hogy az utastérben füst van. A repülő rendben leszállt, a majd a betonon az utasok a vészcsúszdákon hagyták el a fedélzetet – írja az Aviation Herald. Személyi sérülés nem történt.
Az egyik utas az EFE hírügynökségnek elmondta, hogy amikor a füst megjelent kabinban, arra kérték az utasokat, hogy a kezükkel fedjék el az arcukat, és hajoljanak le, de ez nem oldott meg semmit. Utána nedves törölközőket osztottak, de ezek későn érkeztek, és nem mindenkinek jutottak. A csúszdák az erős szél miatt nem voltak stabilak. Szerinte a személyzet nem volt eléggé felkészülve a helyzet kezelésére.
A légitársaság azt közölte, hogy füst miatt elsőbbségi leszállást kért a kapitány, és az utasok biztonságos módon hagyták el a fedélzetet. A füst keletkezésének okát egyelőre vizsgálják.
Forrás: origo.hu
Kép: Illusztráció - airportal.hu
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 23. 16:00, hétfő | Külföld
Gyorsuló tengerszint-emelkedés fenyegeti Dubrovnik óvárosát
A tengerszint emelkedése az egyik legsúlyosabb, a klímaváltozással összefüggő kihívás lehet a kulturális örökség védelmében a következő évtizedekben Dubrovnikban
2026. Február 23. 11:00, hétfő | Külföld
Robert Fico hétfőn leállíttatja az Ukrajnába irányuló áramkivitelt
A szlovák miniszterelnök hétfőn meglátogatja a szlovák áramszállító vállalatot (SEPS), és felkéri, hogy állítsák le az Ukrajnába irányuló vészhelyzeti áramszállítást.
2026. Február 23. 10:00, hétfő | Külföld
Lelőttek egy fegyveres behatolót Donald Trump floridai otthonának őrzött területén
Az amerikai titkosszolgálat és a helyi rendőrség emberei lelőttek egy férfit, aki vasárnap hajnalban fegyverrel megpróbált behatolni Donald Trump elnök floridai rezidenciájának őrzött területére.
2026. Február 22. 13:00, vasárnap | Külföld
Az amerikai elnök 10-ről 15 százalékra emeli a globális vámtarifát
Az amerikai elnök közölte szombaton, hogy az előző nap bejelentett 10-ről 15 százalékra emeli az új globális vámtételt.

