Városlista
2025. március 17, hétfő - Gertrúd

Hírek

2016. Március 30. 15:33, szerda | Helyi
Forrás: Győr Megyei Jogú Város honlapja

GALAMBOK ELLENI VÉDELMET KAP A KOSSUTH HÍD

GALAMBOK ELLENI VÉDELMET KAP A KOSSUTH HÍD

A 126 méteres híd a belvárosi Dunakapu térről vezet a Révfaluban fekvő Kálóczy térre. A tavaly elvégzett, utolsó ütemű felújítást követően a galambok újra birtokba vették a hidat, amely miatt több panasz is érkezett.


A Kossuth hidat 2011-től több ütemben újította fel a város, azóta a galambok által okozott piszok sok bosszúságot okoz a gyalogosoknak és a kerékpárosoknak, de – mint mondták – valószínűleg a szerkezetnek sem tesz jót. Radnóti Ákos városüzemeltetésért felelős alpolgármester már korábban jelezte, hogy tavasszal megoldás születik a problémára, amelynek most jött el az ideje. – fogalmazott portálunknak Máthé-Tóth Péter a győri Útkezelő Szervezet szóvivője.


A kivitelezés 2016. március 31-én, csütörtökön kezdődik, összesen másfél kilométernyi tüskés riasztó kerül a híd felső részére, de előtte alaposan lemossa a kivitelező a szerkezetet. „A mosás csütörtökön és pénteken történik, este kilenc és reggel hat óra között. Némi zajjal jár, ezért türelmet és megértést kérünk a közelben lakóktól. A ragasztás szombaton kezdődik és nagyjából egy-másfél hétig tart, de a tevékenység időjárásfüggő: a hideg éjszaka, vagy az eső nem teszi lehetővé a munkavégzést.” tette hozzá a szóvivő.

A kivitelezők a legkisebb forgalmú napszakokban dolgoznak:
délelőtt és este hat óra után, valamint az éjszakai órákban. Az autósforgalmat félpályán korlátozzák a munkálatok, és a gyalogosoknak, kerékpárosoknak is egy sávon kell majd átmenetileg osztozniuk, előbb az egyik, aztán a másik oldalon.

A tüskézés a mosással együtt 8 millió forintba kerül, az összesen 1,5 kilométer hosszú sínsor a hídszerkezet két, egyenként 103 méteres ívére, 6-6 sorban kerül. Győrben hídon ilyet még nem alkalmaztak, csak védett épületeken.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 17. 09:14, hétfő | Helyi

Bábolnának nem volt sok választása

„Jó pár ember sokat dolgozott azért, hogy ne ide kerüljenek Kisbajcsról az állattetemek, de 50-80 kilométeres körzetben ez volt az egyetlen lehetőség”

2025. Március 17. 08:10, hétfő | Helyi

Közeledik a 13. Kantharosz Gála

Már csak három hét és itt a 13. Kantharosz Gála.

2025. Március 17. 07:14, hétfő | Helyi

Fogadóórát tart Borsi Róbert

A Fidesz-KDNP önkormányzati képviselője két időpontot hirdetett meg.

2025. Március 16. 09:15, vasárnap | Helyi

Már 30. éve várja a győrieket az Egészség-Piac

A győri önkormányzata 1989-től tagja a WHO Egészséges Városok mozgalomnak, amely mára világméretűvé vált. A WHO Európai Regionális Irodájához 1994-ben csatlakozott.