Városlista
2026. február 23, hétfő - Alfréd

Hírek

2024. Február 20. 09:15, kedd | Helyi

Generációk Háza – ahol mindenki otthon érezheti magát egy kicsit

Generációk Háza – ahol mindenki otthon érezheti magát egy kicsit

Programok széles tárháza várja az apróságoktól kezdve, a kisiskolásokon és az ifjú felnőtteken keresztül, egészen a nyugdíjas korosztályig a kikapcsolódni, beszélgetni, alkotni vágyókat.

"Ebben 30 évben azt tudtam megtapasztalni, hogy egy gyermekeknek szóló intézményből hogy lett a Generációk Háza."

Kokas Éva immár 30 éve vezeti az intézményt, beszélgetésünk során felidézte, kezdetben a gyerekekre koncentráltak, nekik szerveztek programokat. A szülők, nagyszülők hozták-vitték a csemetéket és bizony nekik is megtetszettek a foglalkozások. Egy nagypapa – gyermekkori álmát valóra váltva – csatlakozott is a kerámia szakkörhöz, beült alkotni tizenévesek közé. Ha van kereslet, egyszercsak lesz kínálat is, a Művelődési Ház repertoárja is bővülni kezdett, mára már minden korosztály számára szerveznek programokat, minden igényt igyekeznek kielégíteni.

Népi mesterségek gazdag tárháza várja a vállalkozó szelleműeket, nemtől, kortól függetlenül

Van lehetőség elsajátítani például a kosárfonás csínját-bínját, csatlakozhatunk a kerámia szakkörhöz de akár népi ékszereket is készíthetünk. Nem csupán a kézműves foglalkozások kapnak teret, minden korosztály táncra perdülhet, van filmklub és fotókör is.

Kokas Éva kiemelte, van oka büszkének lenni, mind a munkatársaira, mind a látogatókra.

"Az idők folyamán Generációk Házává váltunk, ez nagyon jellemzi a mi tevékenységünket, mert teljesen lefedjük az összes korosztályt. Ide a szülés előkészítő programoktól kezdve, ahová az anyukák-apukák jönnek, a babákat hozzák mondókázós, énekes programokra, a gyerekek járnak hozzánk szakkörökbe, művészeti csoportokba."

Az intézmény az összesen körülbelül hatvan szakkörön, foglalkozáson és klubon túl kiállításoknak is biztosít teret, amatőr művészek is bemutatkozhatnak itt, előzetes megbeszélés alapján.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 23. 13:45, hétfő | Helyi

Nem a tiltásban van a megoldás – ezt üzeni a február 25-i győri rendezvény

A digitális világ ma már megkerülhetetlen része a fiatalok mindennapjainak. A kérdés nem az, hogy hogyan zárjuk ki belőle a gyerekeket, hanem hogyan tanítjuk meg őket egészségesen jelen lenni benne.

2026. Február 23. 08:21, hétfő | Helyi

Így lehet jelentkezni mammográfiás szűrésre

A Petz-kórház tájékoztatását mutatjuk:

2026. Február 23. 08:07, hétfő | Helyi

Új időpontban, február 27–28-án és március 1-jén jön a Farsangi Csülökparádé Győrben

Gazdag magyaros ízek, közösségi programok és jótékonysági fánksütés a Dunakapu téren.

2026. Február 23. 07:10, hétfő | Helyi

Téli károk után tavaszi helyreállítás

Indulnak az útfelújítások Győr-Moson-Sopron vármegyében.