Hírek
2012. Március 07. 16:30, szerda |
Helyi
Forrás: Revita TV
Gondok Szitásdombon
Bár infrastruktúráját tekintve szinte teljesen elkészült a szitásdombi lakópark, a szakhatóság elutasítása miatt a területen található utak továbbra sem rendelkeznek forgalomba helyezési engedéllyel.
A közigazgatásilag Vámosszabadihoz tartozó rész ugyanis jelenleg is munkaterületnek számít. Győrt illetően a probléma gyökere onnan ered, hogy hivatalosan a szitásdombi utcát nem használhatnák a kisbácsaiak, és így a busz sem közlekedhet erre.
Tavaszi csend Szitásdombon. Ahogy azt a tábla is jelzi ez a terület közigazgatásilag már Vámosszabadihoz tartozik, nem úgy, mint az egy utcával odébb található Szitásdomb utca. Ez már Győr, és éppen ezzel a szakasszal van a probléma. Ez ugyanis a lakópark beruházásához kapcsolódó útfejlesztés része, amelynek a forgalomba helyezési és fennmaradási engedélyezését a szakhatóság elutasította, annak ellenére, hogy műszakilag teljesen rendben vannak az utak. Az ok a vízelvezetésben keresendő, a kialakított parcellákon ugyanis a lehullott csapadék gyorsan feltelik, így a lakóövezet tulajdonosának kutakat kellett kialakítania, amelyekre a mai napig nem kérvényezte az engedélyt. Ezért az utak sem kapnak zöld jelzést, vagyis gyakorlatilag a Kisbácsára közlekedők is illetéktelenül használják a gyűjtőutat. Ami a legnagyobb gond, hogy bár a buszmegállókat is kiépítették, a buszok nem hajthatnak be a szakaszra, az itt lakóknak pedig gyalogolniuk kell egy távolabbi váróba.
Azt, hogy a 104 családi házas és 29 sorházi telekkel bíró lakópark mikor népesül be megjósolni is nehéz, ahogy azt is, hogy a buszok mikor kanyarodhatnak be a kijelölt megállókba. A képviselő azt mondja, ha az engedélyeztetési eljárásban külön választanák a Szitásdomb utcát, akkor az mihamarabb megkaphatná az engedélyt, és nem kellene arra várni, hogy a terület és a beruházók végre felébredjenek csipkerózsika álmukból.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 17. 08:29, péntek | Helyi
Új autó segíti a győri Család- és Gyermekjóléti Központ munkáját
Új autót kapott a győri Család- és Gyermekjóléti Központ.
2026. Július 17. 08:06, péntek | Helyi
Kommentár nélkül: Egy nyári délelőtt Győr belvárosában
Operatőr kollégánk, Tóth Bálint, kedden délelőtt felkapta kameráját, és tett egy kört Győr belvárosában. Máris mutatjuk, mit látott.
2026. Július 17. 07:10, péntek | Helyi
Agresszív drogosok balhézása miatt erősíti biztonságát az egyetem
Erősíti a biztonságot az egyetem, mert a győri campus előtt agresszív társaság kezdett megjelenni, feltehetően drog hatása alatt okoznak botrányt és riadalmat.
2026. Július 16. 08:21, csütörtök | Helyi
Változik a Dunakapu téri piac helyszíne
Július 18-án, szombaton rendezvény miatt a Dunakapu téri piac ideiglenesen a Tarcsay Vilmos utca 1–3. szám alatti parkolóban (a piac korábbi helyszínén) várja a vásárlókat.
