Hírek
2020. Február 28. 18:14, péntek | Helyi sport
Görbicz Anita is Győr díszpolgára lesz - Nyílvános, hogy kik kapják az elismeréseket
Március 15-én adják át az új díszpolgárok és Pro Urbe-díjasok elismeréseit Győrben: Kiírták a névsort.
Megszavazta a győri közgyűlés, hogy kik legyenek a város új díszpolgárai, illetve Pro Urbe-díjasai.
E díjat azon személynek vagy közösségnek adományozza a város közgyűlése, aki vagy amely a társadalmi, a gazdasági, a tudományos, a művészeti vagy az irodalmi életben, a város múltjának megőrzésében, az egészségügy, az oktatás, a közművelődés vagy a sport területén tartósan kiemelkedő munkát végezett.
Görbicz Anita kézilabdázó, Benkovich Ferenc és Berkes Gyula plébánosok lesznek Győr új díszpolgárai.
Görbicz Anitát, a Győri Audi ETO KC játékosát, legendás irányítóját, 233-szoros válogatott magyar kézilabdázót, talán senkinek sem kell bemutatni az országban. Mellette Benkovich Ferenc, a Szentlélek templom plébánosa, az Apor iskola alapítója-építtetője, valamint a győri Szent Kamillus-templom plébánosa lesznek a város új díszolgárai.
Pro Urbe-díjat idén négy ember kap: Kozma Endre, a város múltjával foglalkozó Régi Győr szerkesztője; Rákász Gergely koncertorgonista; Dr. Amer Sayour kardiológus, a Szívcentrum orvosa és Zsegora Csaba volt iskolaigazgató.
Forrás: ugytudjuk.hu
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 06. 08:22, szombat | Helyi
Győri labdarúgó is díjazottak között
A bajnoki címvédő Ferencváros játékosai szerezték meg az év legjobbjainak járó mindhárom díjat a női labdarúgó NB A I-ben: a RangAdó díjátadón az idény legjobbjának járó elismerést Nagy Viktória vette át.
2026. Június 06. 08:04, szombat | Helyi
Bővítik a Pannonhalmi Szent Benedek Általános Iskolát
Csaknem 510 millió forint uniós támogatással újul meg a Pannonhalmi Szent Benedek Általános Iskola.
2026. Június 06. 07:06, szombat | Helyi
Megújult az Aranypart II., grillház is nyit
Sajtótájékoztatóval egybekötött szezonnyitón mutatták be az Aranypart II. idei fejlesztéseit.
2026. Június 05. 14:00, péntek | Külföld
Donald Trump: csak az Egyesült Államok és Kína rendelkezik az iráni uránkészlet eltávolításához szükséges eszközökkel
Csak az Egyesült Államok és Kína rendelkezik a lebombázott iráni atomlétesítményekben rekedt dúsított uránkészlet eltávolításához szükséges eszközökkel - jelentette ki Donald Trump amerikai elnök csütörtökön.
