2024. augusztus 12, hétfő - Klára

2024. Augusztus 12. 08:03, hétfő | Sport
Forrás: MTI

Gulyás aranyával zárult a magyar szereplés

Gulyás Michelle parádés teljesítményt nyújtva aranyérmet nyert, Guzi Blanka pedig a kombinált számban jelentősen előrelépve negyedik lett a párizsi olimpia öttusaversenyén, a magyarok ezzel az éremmel zárták az ötkarikás játékokat.

Gulyás Michelle Vörös Zsuzsanna 2004-es athéni győzelme után nyert Magyarországnak aranyat öttusában, egyben a sportág tizedik ötkarikás diadalát aratta.

A zárónapon lehetett volna még plusz két bronzérem is, ám a férfi vízilabda-válogatott és a szabadfogású birkózók 65 kilogrammos súlycsoportjában Muszukajev Iszmail is elveszítette a helyosztót.

A pólósok ötméteresekkel kaptak ki az Egyesült Államok csapatától, és lettek negyedikek, míg Muszukajev óriási csata végén 13-12-re maradt alul az albán Ismail Dudaevvel szemben, és végzett ötödikként.

A párizsi olimpia éremtáblázatán az Egyesült Államok zárt az élen 40 arannyal, 44 ezüsttel és 42 bronzzal, a magyar csapat 19 dobogós helyezéssel, 6-7-6-os mérleggel a 14. lett.

2024. Augusztus 12. 07:56, hétfő | Sport

Így zárta az olimpiát a magyar csapat

Az összes környező országot megelőzve, az európai országok közt a 6., míg összesítve a 14. helyen zártunk.

Labdarúgó NB I - Eredmények és tabella

Az MTK Budapest, a Puskás Akadémia és a címvédő Ferencváros is megőrizte százszázalékos mérlegét a labdarúgó OTP Bank Liga harmadik fordulójában.

2024. Augusztus 12. 07:54, hétfő | Sport

Párizs 2024 - Kialudt a láng, véget ért a XXXIII. nyári olimpia

A Stade de France-ban a vasárnapi záróünnepségen kialudt a láng, ezzel véget ért a XXXIII. nyári olimpia Párizsban.

2024. Augusztus 11. 09:41, vasárnap | Sport

A szombati magyar érmesek és pontszerzők

A párizsi nyári olimpia szombati magyar érmesei és pontszerzői (az első hat között végzettek):