Városlista
2026. február 23, hétfő - Alfréd

Hírek

2012. Május 16. 11:35, szerda | Helyi
Forrás: Győr24

Gyere szomszéd Győrbe

Gyere szomszéd Győrbe

A Magyar Turizmus Zrt. jóvoltából új idegenforgalmi mozgalom indult, melyben Győr is jelentős szerepet vállal.

Ha az akció sikeresnek bizonyul, akkor akár évi 10 ezer pótlólagos osztrák vendégéjszakát is elkönyvelhetnek a hazai szálláshelyek.

Rot-Weiß-Rot in Ungarn szlogennel startolt a Magyar Turizmus Zrt. új kampánya, mely a hazai idegenforgalom fellendítését célozza meg. A kezdeményezés lényege, hogy az Ausztriában élő magyar diaszpóra - melynek létszáma becslések szerint 200 ezer fő – osztrák ismerősei között népszerűsítse Magyarországot, és ezen belül Győrt is, mint turisztikai célpontot. Ezáltal pedig jelentősen növekedjen a szálláshelyek látogatóinak száma, egyes előrejelzések szerint ez éves szinten 10 ezer pótlólagos osztrák vendégéjszakát is jelenthet. Ennek direkt költségvetési hatása egy év tükrében a 200 millió forintot is elérheti. Ezek a rövidtávú tervek, középtávon ennek háromszorosa a cél.

Természetesen a projektben Győr is oroszlánszerepet vállalt, a megyeszékhely programcsomagjaival kapcsolódott be a kampányba, illetve egy kedvezményes vásárlási lehetőséggel a Győri Látogatóközpont ajándéküzletében. Az I love Győr felirattal ellátott szuvenírek egyébként is népszerűek, a városban élő lokálpatrióták is szívesen vásárolják ezeket a termékeket.

„Komplex termékeket ajánlottunk ebben, a Magyar Turizmus Zrt. által meghirdetett felhívásban. Tulajdonképpen ezek a programcsomagok most már 2 éve sikeresen működnek, 2010-ben még az önkormányzat fogta össze a szállásadókat, hogy együtt dolgozzák ki a programokkal kombinált akciókat. Mi ezzel az 5 kedvezményes ajánlattal várjuk az osztrákokat és a kint élő magyarokat” – mondta a Győr24-nek Jakab Petra, turisztikai referens.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 23. 13:45, hétfő | Helyi

Nem a tiltásban van a megoldás – ezt üzeni a február 25-i győri rendezvény

A digitális világ ma már megkerülhetetlen része a fiatalok mindennapjainak. A kérdés nem az, hogy hogyan zárjuk ki belőle a gyerekeket, hanem hogyan tanítjuk meg őket egészségesen jelen lenni benne.

2026. Február 23. 08:21, hétfő | Helyi

Így lehet jelentkezni mammográfiás szűrésre

A Petz-kórház tájékoztatását mutatjuk:

2026. Február 23. 08:07, hétfő | Helyi

Új időpontban, február 27–28-án és március 1-jén jön a Farsangi Csülökparádé Győrben

Gazdag magyaros ízek, közösségi programok és jótékonysági fánksütés a Dunakapu téren.

2026. Február 23. 07:10, hétfő | Helyi

Téli károk után tavaszi helyreállítás

Indulnak az útfelújítások Győr-Moson-Sopron vármegyében.