Hírek
2024. Szeptember 25. 08:10, szerda | Helyi
Győri Balett jött, látott, tarolt Törökországban is
A győri társulat az Ankarai Operaház színpadán a PianoPlays/Romance című esttel mutatkozott be a török közönségnek.
Az estet a Magyar – Török Kulturális Évad alkalmából rendezték meg.
Velekei László a Győrplusznak az előadásról úgy nyilatkozott, hogy nagyon izgultak, hiszen mikor ilyen és ehhez hasonló interaktív kapcsolódásra van lehetőség a közönséggel, az mindig nagy kihívás. „Hozzájuk értünk, vezettük őket, és ilyen helyzetben valaki nagyon feltöltődik, vannak azonban akik introvertáltabbak és inkább a megfelelő távolságból élvezik a művészetünket. Egy pillanatra most sem tudták értelmezni, hogy ők is a performansz részesei, viszont a finisben felrobbant a teljes kiállítótér, magyarok és törökök egyaránt brávóztak, mindenki fotózkodni akart velünk, tényleg hatalmas sikerünk volt.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 06. 08:24, hétfő | Helyi
Az idény végén befejezi pályafutását Nathalie Hagman, a Győri ETO kézilabdázója
Az évad befejeztével távozik a Bajnokok Ligájában és a magyar bajnokságban is címvédő Győri Audi ETO KC kézilabdacsapatától a svéd válogatott Nathalie Hagman, aki egyúttal felhagy aktív sportolói pályafutásával is.
2026. Április 06. 08:21, hétfő | Helyi
A Magyar Kétfarkú Kutya Párt is a szavazásra buzdít
Legyen minden jobb – ezzel a szlogennel készíti a programjait a Magyar kétfarkú Kutya Párt, amely azt ígéri az idei választáson, hogy embert juttat a parlamentbe.
2026. Április 06. 07:08, hétfő | Helyi
MÁV: április 7-étől jelentős változások a győri fővonalon!
Újabb üteméhez érkezik a Déli-Körvasút építése, így április 7-étől várhatóan 2027-ig Budapest-Kelenföld és Ferencváros között jellemzően csak egy vágányon közlekednek majd a vonatok.
2026. Április 05. 08:24, vasárnap | Helyi
Győri fiatalok a válogatottban
A rangos Multi Nations Youth Swim Meet válogatott versenyen öt győri fiatal képviselte Magyarországot, ami önmagában is komoly elismerés. 2 arany, 1 ezüst, 4 bronzérem a mérleg.
