Városlista
2026. május 16, szombat - Botond, Mózes

Hírek

2013. Április 15. 08:33, hétfő | Helyi
Forrás: MTI

Győri kettős gyilkosság-Elsőfokú per

Győri kettős gyilkosság-Elsőfokú per

Szerdán kezdődik a Győri Törvényszéken annak a presszósnak a pere, aki tavaly áprilisban egy vita hevében lelőtt két férfit.

A rendőrség korábbi tájékoztatása szerint tavaly április 21-én este egy társaság szórakozott a férfi házának alsó szintjén lévő vendéglátóhelyen. Hajnalra eldurvult a hangulat, ezért a tulajdonos kitessékelte a vendégeket, akik másnap összeültek a történtek megbeszélésére.

Egy ismerősükkel felhívatták a presszóst, aki a vendéglátóhelyez hívta a rátelefonáló embert, az pedig társával meg is jelent nála. A vendéglős már kétcsövű vadászpuskával a kezében fogadta az érkezőket, a fegyvert pedig később - amikor fellángolt vitájuk - rájuk is fogta. Aztán autójukba rúgott, s amikor a két látogató egyike ökölbe szorított kézzel közeledett felé, és többszöri felszólítására sem állt meg, először őt, majd a kocsiba ugrani próbáló társát lőtte le.

Mindkét áldozat a helyszínen életét vesztette. A presszós - aki később önvédelemre hivatkozott - ezután megkérte az egyik szemtanút, hívja a rendőrséget, és átadta neki fegyverét.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 16. 08:27, szombat | Helyi

Táncra perdítik az egész várost

Öt napon át ismét Győr lesz a tánc fővárosa.

2026. Május 16. 08:09, szombat | Helyi

Eredetvédett lesz a rajnai rizling Pannonhalmán

Eredetvédetté teszi a rajnai rizlinget a Pannonhalmi Borvidék.

2026. Május 16. 07:07, szombat | Helyi

Több milliárdos forrásból fejleszt az egyetem

Új laborokkal, korszerű digitális eszközökkel és megújult tantervekkel erősítette képzéseit a Széchenyi István Egyetem egy európai uniós támogatásból megvalósuló fejlesztési program révén.