2024. augusztus 13, kedd - Ipoly

2012. Március 17. 09:30, szombat | Helyi sport
Forrás: MTI

Győri kosársiker a Pécs ellen a női Magyar Kupa első elődöntőjében

A női kosárlabda Magyar Kupa első elődöntőjében a rendező Győr 75-57-re legyőzte a Pécset, így a zöld-fehérek bejutottak a fináléba, ahol a ZTE-Sopron meccs győztesével találkoznak.

Idegesen kezdett mindkét csapat, így lassan lendültek bele a pontszerzésbe a felek, az első öt perc mindössze négy kosarat hozott. Ugyan Quanitra Hollingsworth és Nagy-Bujdosó Nóra pontjaival a Győr vezetett az elején, az első negyed második felében Alexandria Quigley és Horváth Lilla pontjaival fordított a Pécs, olyannyira, hogyha jobban figyelnek a baranyaiak vezethettek is volna.

Ám Nagy-Bujdosó hármasával kezdődően 11-2-es etapot teljesített a hazai csapat, ezt követően pedig Iva Ciglar és Vincze Viktória irányításával mind inkább elhúztak a győriek, akik a második negyed közepén már 33-20-ra vezettek.

A pécsieket Quigley próbálta tartani, de a Győr meggyőzőbbnek bizonyult, és már a szünetben (31-44) sejteni lehetett: nagy fordulat szükséges ahhoz, hogy a pécsiek ezen a napon elkapják Fűzy Ákos csapatát.

A második játékrész elején ugyan hat pontra felzárkózott a Pécs (40-46), ezt követően viszont a Győr vette át az irányítást, és ennek a rohamnak a vezetésével gyakorlatilag el is döntötte a továbbjutó kérdését. A negyedik negyed ennek következtében már nem igazán hozott különösebb izgalmakat, a zöld-fehérek gyakorlatilag konstans vezetett 15 ponttal, és ennyi megmaradt az utolsó percekre is: Győr-Pécs 75-57.