Városlista
2026. február 3, kedd - Balázs

Hírek

2016. Augusztus 12. 13:08, péntek | Helyi
Forrás: V

Győri lovas nemzetőrök a 15. Pápai Történelmi Napokon

Győri lovas nemzetőrök a  15. Pápai Történelmi Napokon

Hétvégén kerülnek megrendezésre látványos hadijátékkal és számos kísérőprogrammal a Pápai Történelmi Napok.

A Pápai Történelmi Napokat tizenötödik alkalommal rendezik meg. A rendezvényen mindig a magyarság történelmének egy-egy szakaszát - például népvándorlás kora, lovagkor, végvárak kora, kuruc-labanc időszak, 1848/49-es forradalom - elevenítik fel azok pápai vonatkozásait bemutatva.

Tóth Kálmán, a rendező Pápai Huszáregyesület hagyományőrző zászlósa elmondta: augusztus 13-án szombaton délután három órától táboriélet-bemutató, első világháborús kiállítás, korabeli fegyverbemutató, filmhíradók, könyv- és bélyegkiállítás, valamint gyermekprogramok várják az érdeklődőket.
Az este hatkor kezdődő hadijátékban közel hetvenen vesznek részt: Budapestről tüzérek és gyalogságiak, Sopronból és Pápáról huszárok, Győrből pedig lovas nemzetőrök érkeznek. Tóth Kálmán kiemelte: a történelmi játék végigkíséri a pápai Magyar Királyi 7. Honvéd Huszárezred történetét a világháború kitörésétől az 1914. augusztus 17-i galíciai gorodok-satanowi ütközetig.
Másnap, vasárnap a Pápai Hősök Napján reggel koszorút helyeznek el a huszárezredet vezető Lubienski emlékművénél a Fő téren, majd a Szent István út - Esterházy út sarkán tartanak megemlékezést az első és második világháborús emlékműveknél.


Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 03. 08:22, kedd | Helyi

A polgármester elnapolta a közgyűlést és újabb feljelentéseket tett

Mindezt a közleményéből tudjuk, amit péntek kora délután hozott nyilvánosságra. Az előzményeket a pénteki közgyűlés legelejéről szóló tudósításunkban láthatják.

2026. Február 03. 08:06, kedd | Helyi

Tovább zöldülhet a Szigetköz

Több mint 3 milliárd forint támogatás érkezik a Szigetközbe.

2026. Február 03. 07:06, kedd | Helyi

Csendben elaludt Magyarország legidősebb embere Győrújbaráton

Elhunyt Magyarország legidősebb embere, Juhász Árpádné. Teri néni 1914. május 14-én született, 2022 decembere óta volt ő az ország leigidősebbje és a győrújbaráti idősotthonban hunyt el.

2026. Február 02. 08:29, hétfő | Helyi

Európai ifjúsági kézilabdaliga – Győr is indul az első női idényben

A Győr, a Ferencváros és a Debrecen is indul az európai ifjúsági kézilabdaliga első női kiírásában.