Városlista
2026. június 27, szombat - László

Hírek

2011. Szeptember 29. 17:30, csütörtök | Helyi
Forrás: MRFK Győr

Győri rendőrök fogták el a „notórius” pápai tolvajt

Győri rendőrök fogták el a „notórius” pápai tolvajt

18 rendbeli besurranásos lopás írható a számlájára annak a 15 éves pápai fiúnak, aki rokonai vendégszeretetét és a „nagyváros” lehetőségét kihasználva, Győr különböző pontjain követett el vagyon elleni bűncselekményeket.

A fiatalkorú tanulónak összesen négy bűntársa volt. Minden alkalommal más-más társsal, más-más felállásban követték el a besurranásos lopásokat. Javarészt párosával „utaztak”, de akadt olyan alkalom is, amikor hárman „csinálták meg a balhét”. Csak készpénzre hajtottak, a tárcákban lévő személyes iratoktól azonnal megszabadultak. Az elkövetések helyszínei között fagylaltozó, piaci stand, kávézó, könyves-, cipő-, bizsu- és ruházati bolt, fodrászat, építési terület, lakás, panzió is szerepelt.

A jómadarak a közintézményekkel sem bántak kíméletesen. Könyvtárból, kollégiumi szobából, idősek otthonából, sőt egy belvárosi gimnázium tanterméből is vittek el értékeket.

Elkövetési módszerük mindig azonos volt. Az üzletekben, vendéglátó ipari egységekben minden alkalommal megfigyelték mikor nincs senki a pultban. Ekkor „csaptak le” a szabadon hagyott tárcára, s villám gyorsan távoztak a helyszínről.

A sértettek személyleírása és az üzletek biztonsági kamerafelvételei segítették a győri nyomozókat a 15 éves fiú és társai nyomára. A fiatal elkövető gyanúsítotti kihallgatásakor 18 ügyben részletes beismerő vallomást tett, de mivel hasonló esetek felgöngyölítése, s az ezzel kapcsolatos tanúmeghallgatások még folyamatban vannak, így a terhére róható bűncselekmények száma tovább nőhet.
A fiú kihallgatásakor elmondta, hogy a lopások elkövetésében kizárólag az anyagi haszonszerzés motiválta, az így szerzett pénzt minden alkalommal elköltötte.

A Győri Rendőrkapitányság besurranásos lopás megalapozott gyanúja miatt folytat eljárást a 15 éves fiatalkorúval szemben. K. Zoltánt a Pápai Bíróság előzetes letartóztatásba helyezte, ellene a Pápai Rendőrkapitányság hasonló, vagyon elleni bűncselekmények elkövetése miatt már folytat nyomozást.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 27. 08:23, szombat | Helyi

Idén is megrendezik a Győri Reneszánsz és Barokk Hetet

Koncerteken és mesterkurzusokon vehetnek részt a régizene kedvelői és művelői

2026. Június 27. 08:09, szombat | Helyi

Ezt javasolja a győri kórház: ennyit igyunk

A nyári hőségben a megfelelő hidratáltság kulcsfontosságú. A hosszú, meleg napok jelentősen növeli a szervezet folyadékigényét.

2026. Június 27. 07:11, szombat | Helyi

Nincs több gipszkarton-leadás a hulladékudvarokban

A MOHU MOL Hulladékgazdálkodási Zrt. által végzett szakmai ellenőrzések és a vonatkozó hulladékgazdálkodási előírások felülvizsgálata során megállapításra került,

2026. Június 26. 08:22, péntek | Helyi

Győrkőc: egy híján húsz. Ragyogj!

A Győrkőcfesztivál immár 19. alkalommal várja a családokat, és mára Győr egyik legismertebb, legkedveltebb nyári rendezvényévé vált.