Hírek
2018. Április 06. 07:00, péntek | Helyi
Győri születésű dal is szólhat a szökőkútban - A győriek döntöttek, íme a lista
Öt kategória legnagyobb slágereire, műveire lehetett szavazni a Győr+ Online felületén.
Az önkormányzat és a Győr+ Média közös szavazásra invitált mindenkit, eldönthették, mi szóljon a győri szökőkutakban. Nagy öröm számunkra, hogy 7.207 szavazat érkezett öt kategória zenéire. Szoros verseny alakult ki több helyen is, a XX. század világslágereinél mindössze 9 szavazat döntött az első és a második helyezett között, míg a napjaink magyar dalai közül egyértelmű győri győzelem született. „Külön öröm számunkra, hogy Dallos Bogi dala nyerte a kategóriáját, így egy győri születésű zenész dala is szólhat a győri szökőkútban” – árulta el érdeklődésünkre Radnóti Ákos alpolgármester, aki azt is nagyszerűnek tartja, hogy a külföldi dalok mellett magyar zenék is felcsendülnek. Kiemelte, a folyamatos fejlesztésnek köszönhetően több olyan szökőkút is található Győrben, amelyek képesek zene lejátszására, illetve közülük egy projektoros kivetítésre is, ezeket a győriek és a turisták egyaránt megkedvelték, ezért tartották fontosnak, hogy ezúttal a lakosságra bízzák, mi szóljon a szökőkutakból. Hozzátette további beruházások várhatóak a városban ezen a területen.

„Örömteli, hogy sokan részt vettek ebben a rendhagyó játékban. Fontosnak tartom ezeket a kezdeményezéseket, mert Győr mindannyiunk otthona, együtt alakítjuk, tesszük otthonossá, barátságossá. Az önkormányzat az itt élőkkel közösen dolgozik Győr fejlődéséért.” – mondta el dr. Domanyik Eszter, a Városmarketing és Programszervezési Főosztály főosztályvezetője, aki kiemelte, legutóbb az Európa Kulturális Fővárosa 2023-as pályázat kapcsán kérték több fórumon is a győriek véleményét. „Többek között ennek is köszönhető, hogy a pályázatunk továbbjutott a második körbe. A Győr+ Média játéka révén a szökőkutak zenéje is tükrözi a győriek választását, ízlését.” – tette hozzá a főosztályvezető.


A zenélő szökőkutak várhatóan májustól működnek. Az öt kategória első helyezettei a Megyeháza téri szökőkútnál lesznek hallhatóak, míg a Rába–Duna összefolyásánál a XX. század világslágerei, a XX. század nagy magyar slágerei és a komolyzene kategória második helyezett dalai szólnak majd a szökőkútban.

A XX. századi világslágerei
1. Queen – Bohemian Rhapsody
2. Andrea Bocelli–Sarah Brightman – Time to Say Goodbye
Közelmúlt aktuális világslágerei:
1. Ed Sheeran – Shape Of You
A XX. század nagy magyar slágerei
1. Republic – A 67-es út
2. Ákos – Ilyenek voltunk
Közelmúlt aktuális nagy magyar slágerei
1. Dallos Bogi – Már nem zavar
Komolyzenei kategória
1. Erkel Ferenc – Palotás
2. Liszt Ferenc – Szerelmi álmok
Forrás: gyorplusz.hu
Fotók: Csobay Dániel fotográfus
(A Dallos Bogi portrék az EYOF Adyvárosi Lángfutásnál megrendezett koncerten készültek 2017-ben.)
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 05. 08:26, péntek | Helyi
Mikita Bencével erősítik a szakmai stábot
Eldőlt, hogy Kopornyik Zsolt vezetőedző munkáját Mikita Bence segíti júliustól Győrben, az ETO University Handball Teamnél. A fiatal tréner a NEKA-tól, Balatonboglárról teszi át székhelyét Győrbe.
2026. Június 05. 08:06, péntek | Helyi
Megérkeztek a belvárosi virágoszlopok
A Győr-Szol még márciusban ültetett palántákat a győri belvárosba szánt virágoszlopokba és virágpiramisokba. A palánták mostanra kivirultak, már láthatjuk is őket.
2026. Június 05. 07:05, péntek | Helyi
Vasárnap estig tart Győrben a színházi fesztivál
Ismét Győr ad otthont a Duna Nemzetközi Színházi Fesztiválnak.
2026. Június 04. 08:23, csütörtök | Helyi
Most már hivatalos: Borbély Balázs a Ferencváros új vezetőedzője
A Ferencváros vezetősége mindenben megállapodott Borbély Balázzsal, így a 46 éves felvidéki szakember lett a labdarúgó NB I-ben 36-szoros bajnok együttes vezetőedzője.
