2024. április 29, hétfő - Péter

2011. Augusztus 29. 07:35, hétfő | Helyi
Forrás: Nyugathír/etokc.hu

Győri tornagyőzelem a Bajnokok Ligája-aranyérmes Larvik csapata ellen

Akár egy tétmeccsen, úgy küzdött egymással a Győri Audi ETO női kézilabdacsapata és a BL-győztes Larvik a Szabella-kupa vasárnap esti döntőjében.

A félidőben háromgólos győri előny alakult ki. A második játékrész is magas szintű játékot hozott, a közönség remekül szórakozott, és nem mellesleg győri tornagyőzelemnek tapsolhatott - írja az etokc.hu.

Már az első percektől látszott, hogy ez a meccs más lesz mint az összes többi a Szabella-Kupán. A Larvik lőtte az első gólt a meccsen, de ezután csak rohantak az eredmény után, hiszen gyorsan átvette a vezetést norvég ellenfelétől a magyar bajnok. A félidő nagy csatát hozott, de a Larvik nem tudta utolérni csapatunkat, így 16-13-as győri vezetéssel mehettek pihenni a csapatok. A második játékrész, ha lehet még jobb volt mint az első, két-három gólos győri előny volt szinte végig a játékrészben. Az 50. percben 25-21-re vezettek kedvenceink.Pálinger remekül védett, de ki kell emelni a védőmunkát is előtte.

Támadásban is parádéztak a győriek, egyszer három norvég kellett, hogy Heidi Löke-t megállítsák. Az utolsó 10 percben kevés gól esett, de így is magabiztosan nyerte meg a meccset az Audi ETO! A vége 28:23!