Hírek
2016. Június 29. 12:00, szerda |
Helyi
Forrás: Vaskakas
Elérhető a Győrkőcfesztivál részletes programja

\"10 helyszínen, 1000 program,
Zsebpénz nem kell, mert ingyen van!
Belépő a mosolyod, mit hozz magaddal,
meg egy rólad készült fotón!\"
A Vaskakas Bábszínház szervezésében Győr belvárosa egy hatalmas játszótérré változik, minden év július első hétvégéjén. A Győrkőcfesztivál az ország legnagyobb szabadtéri, ingyenes gyerekfesztiválja; melyen a gyerekek a mosolygós fényképükért cserébe kapott karszalaggal minden programon térítésmentesen vehetnek részt, legyen az egy előadás vagy akár egy ugrálóvár.
A háromnapos rendezvény első estéjén, pénteken Győr város polgármestere a fesztiválnyitó koncertek után, ünnepélyes, tűzijátékos ceremónián adja át a város kulcsát a gyerekeknek, mellyel kezdetét veszi a szombat-vasárnapi reggeltől estig tartó Győrkőcjáték a Széchenyi tértől a Kazinczy utcán át a Várágyúknál és a Radó-szigeten egészen a Mihalkovics sétányig és a Bercsényi ligetig.
A fesztivál a Győr Megyei Jogú Város Önkormányzatának támogatásában jön létre, de a programok széles civil összefogással valósulnak meg.
A Győrkőcfesztivál az évek során egyre több és több helyszínnel, játékkal, előadással gyarapodott, hiszen 50.000 látogatónak próbál a kedvében járni. A sokszínű programok a gyermeki világ szinte minden részét felvonultatják: előadások, koncertek, mutatványok, bábszínházak mellett kézműves játszóházak; ügyességi sportjátékok; logikai és népi játékok, állatsimogatók, óriáshinták várják a fesztiválozó családokat.
Tematikus helyszíneink is évről évre bővülnek: a 9. Győrkőcfesztiválon lesz Győrkőcjágánypark, Győrkőcműhely, Győrkőccirkusz, GYőrkőchullám, Győrkőcmesetér, Győrkőcmulatság, Győrkőcvarázshíd, Győrkőckalandpart, Győrkőcökoiget . A Vers-Játszó-Tér helyszínünkön kortárs írókkal, költőkkel és illusztrátorokkal játszhatnak, verselhetnek, alkothatnak a fesztiválozók, mellyel még közelebb hozható az irodalom, a képzőművészetet a családokhoz.
A Győrkőcfesztivál sikerét jelzi, hogy már kétszer érdemelte ki a KIVÁLÓ MINŐSÍTÉSŰ FESZTIVÁL címet a Magyar Fesztivál Szövetség alapos vizsgálódása után valamint a Városmarketing Gyémánt díját, illetve EFFE minősítést kapott az Európai Fesztiválok Szövetségétől.
Részletes program itt található:
http://www.infogyor.hu/programok/olvas/ix-gyorkoc-fesztival-15-26
Bővebb információ:http://www.gyorkoc.hu
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 26. 09:13, szerda | Helyi
Lezárult a szavazás Marcalvárosban
A Kiserdő jövőjének ügyében meghirdetett hivatalos városrészi szavazás lezárult – jelentette be a győri polgármester.
2025. Március 26. 08:11, szerda | Helyi
Nem lesz víz Nyúlon és Téten
Téten is és Nyúlon is szünetel majd több helyen az ivóvízellátás csütörtökön, mivel a Pannon Víz a hálózaton dolgozik. Utána elszíneződhet a víz.
2025. Március 26. 07:12, szerda | Helyi
Országos sebességellenőrzés jön – bárki javasolhat helyszínt
Huszonnégy órás sebességellenőrzést tart a rendőrség április 9-én reggel 6 órától, ami része az egész Európát érintő ROADPOL kampánynak. Az akció célja a gyorshajtás visszaszorítása és a közlekedésbiztonság javítása.
2025. Március 25. 09:08, kedd | Helyi
Idén is a 200 méter egyesre helyezi a hangsúlyt a kenus Takács Kincső
Idén is a 200 méter egyesre helyezi a hangsúlyt a kenus Takács Kincső, aki tavaly nyolcadik lett ebben a számban a párizsi olimpián.