Hírek
2011. Augusztus 30. 11:20, kedd |
Helyi
Forrás: Nyugathír/Győrplusz.hu
Győrt tekintik ugródeszkának a külföldre készülő magyar orvosok?
Lezárult a foglalkoztatottság támogatására irányuló projekt a győri Petz Aladár Oktató Kórházban.
Négy hiányterületre öt embert vettek fel. Tamás László János, a Petz kórház főigazgató főorvosa elmondta, az intézmény közel 50 millió forintot nyert az ellátórendszer hatékony működéséhez szükséges humán erőforrás biztosításához - írja a Győrplusz.hu.
A projekt négy hónapos toborzással kezdődött, a foglalkoztatás pedig 20 hónapra szólt. A kórháznak vállalnia kellett, hogy további 20 hónapban fenntartja a munkaviszonyt a szakemberekkel.
A főigazgató hangsúlyozta, azokra a területekre koncentráltak, ahol szakemberhiány volt, illetve, ahol hosszú a várakozási idő. A négy helyre öt főt vettek fel - kettő félállásban dolgozik a győri kórházban. A projektnek köszönhetően plusz két pszichiáter, egy ortopéd és mozgásszervi sebész, egy korboncnok és egy bőrgyógyász rendel a Petz kórházban.
Tamás László János kiemelte, Győr szerencsésnek mondhatja magát, ugyanis azok az orvosok, akik külföldön akarnak elhelyezkedni, gyakran ugródeszkának használják a kórházat, egy-két évet eltöltenek itt.
A szakemberhiányról a fenntartó megyei önkormányzat is tud. Szakács Imre egy példával érzékeltette, milyen nehéz helyzetben vannak a pályakezdő orvosok: míg a fővárosi közterületfelügyelet bruttó 120 ezer forintot fizet a hulladékszállító munkatársainak és még juttatásokat is ad, addig a kezdő orvosok bére 93 ezer forint.
Az elnök bízik a program sikerében. Kifejtette: jelenleg a kórházak több feladatot látnak el, mint amennyit az OEP finanszíroz. A kormány azon dolgozik, hogy az intézmények az elvégzett munka után kapják meg a térítést.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 03. 08:22, kedd | Helyi
A polgármester elnapolta a közgyűlést és újabb feljelentéseket tett
Mindezt a közleményéből tudjuk, amit péntek kora délután hozott nyilvánosságra. Az előzményeket a pénteki közgyűlés legelejéről szóló tudósításunkban láthatják.
2026. Február 03. 08:06, kedd | Helyi
Tovább zöldülhet a Szigetköz
Több mint 3 milliárd forint támogatás érkezik a Szigetközbe.
2026. Február 03. 07:06, kedd | Helyi
Csendben elaludt Magyarország legidősebb embere Győrújbaráton
Elhunyt Magyarország legidősebb embere, Juhász Árpádné. Teri néni 1914. május 14-én született, 2022 decembere óta volt ő az ország leigidősebbje és a győrújbaráti idősotthonban hunyt el.
2026. Február 02. 08:29, hétfő | Helyi
Európai ifjúsági kézilabdaliga – Győr is indul az első női idényben
A Győr, a Ferencváros és a Debrecen is indul az európai ifjúsági kézilabdaliga első női kiírásában.
