Hírek
2018. Szeptember 25. 11:00, kedd | Belföld
Győzelemmel kezdődött a magyarok számára a sakkolimpia
Mindkét magyar válogatott győzelemmel kezdte szereplését a georgiai Batumiban hétfőn kezdetét vevő és jövő péntekig tartó 43. sakkolimpián.
A férfiak Madagaszkár legjobbjai ellen ültek asztalhoz, s két döntetlen mellett Gledura Benjámin világossal, Almási Zoltán pedig sötéttel megszerezte a teljes pontot.
A nők - Gara Anita, Gara Tícia, Némethné Lakos Nikoletta, Terbe Julianna összeállításban - az íreket győzték le 4-0-ra. Az ellenfél legerősebb játékosa is mindössze 1960 Élő-ponttal rendelkezik.
A svájci rendszerben, négyfős csapatokkal zajló verseny 11 fordulós - szombaton szünnap lesz -, olimpiai pontszámítással. Ennek lényege, hogy a csapatgyőzelem két pontot ér, a döntetlenért, azaz a 2-2-es eredményért egy pont jár, a vereségért nem jár pont.
Eredmények (a viadal honlapjáról):
1. forduló:
férfiak:
Madagaszkár-Magyarország 1-3
Fy Antenaina Rakotomaharo (2422 Élő-pont)-Erdős Viktor (2609) döntetlen
Gledura Benjámin (2621)-Milanto Harifidy Ralison (2281) 1-0
Miora Andriamasoan (2126)-Almási Zoltán (2702) 0-1
Berkes Ferenc (2678)-Faniry Rajaonarison (2126) döntetlen
nők:
Írország-Magyarország 0-4
Diana Mirza (1960)-Gara Anita (2370) 0-1
Gara Tícia (2321)-Mercedes Plaza Reino (1727) 1-0
Gearoidin Ui Laighleis (1791)-Némethné Lakos Nikoletta (2258) 0-1
Terbe Julianna (2260)-Eibhia Ni Mhuireaga (1655) 1-0
Forrás: profitline.hu
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 17. 14:00, péntek | Belföld
Tanács Zoltán: feljelentést tettünk a Kréta-rendszer ügyében
Az oktatásban és a közigazgatásban használt szoftverek ügyében tett feljelentésről számolt be a tudományos és technológiai miniszter csütörtökön Budapesten, a kormányszóvivői tájékoztatón.
2026. Július 17. 10:00, péntek | Belföld
MTVA: új műsorstruktúrával várja a nézőket szombattól az M1 csatorna
Új műsorstruktúrával várja nézőit szombattól az M1 csatorna - közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája csütörtökön az MTI-vel.
2026. Július 17. 10:00, péntek | Belföld
Ma tetőzik a hőség, majd hidegfront mérsékli a kánikulát
Pénteken tetőzik a hőség, a csúcshőmérséklet 30 és 36 Celsius-fok között alakul, majd hidegfront érkezik, ami fokozatosan mérsékli a kánikulát; a hétvégén nő a záporok, zivatarok esélye is
2026. Július 17. 09:00, péntek | Belföld
Magyar Péter: megtárgyalta a kormány a Szent István-programot
Első olvasatban megtárgyalta a kormány a vidékfejlesztést és a vidéken élők helyben maradását támogató Szent István-programot, amelyet várhatóan augusztus 20. előtt bemutatnak
