Városlista
2026. május 16, szombat - Botond, Mózes

Hírek

2016. Szeptember 13. 12:40, kedd | Helyi
Forrás: V-OÉGYI

Ha ilyen vérnyomáscsökkentőt szed, vigye vissza a patikába

Ha ilyen vérnyomáscsökkentőt szed, vigye vissza a patikába

Lehetséges gyógyszercsere miatt visszahívja a lakosságtól a Carvedilol-Zentiva vérnyomáscsökkentő tabletta két gyártási tételét az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet, az OGYÉI.

A gyógyszergyártó értesítette az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézetet (OGYÉI), hogy a csehországi gyártási folyamat részeként, a csomagolási folyamat során keletkezett minőségi hiba miatt gyógyszercsere történhetett, ezért a gyártó kezdeményezte az adott gyártósoron csomagolt gyógyszerek piacról való visszahívását.

A hibát Lengyelországban észlelték, az OGYÉI-hez a készítménnyel kapcsolatban Magyarországon tapasztalt minőségi hiba, vagy mellékhatás-bejelentés nem érkezett. A gyártó elővigyázatosságból hívja vissza az összes potenciálisan érintett tételét.

Magyarországon a lehetséges a Carvedilol-Zentiva két gyártási tételét érintheti a minőségi hiba:

Carvedilol-Zentiva 6,25 mg tabletta – gyártási szám: 2010216Carvedilol-Zentiva 12,5 mg tabletta - gyártási szám: 2510216

Amennyiben gyógyszercserével érintett a készítmény, akkor a dobozon és a buborékfólián lévő felirat eltér egymástól, vagy a buborékfóliában lévő tabletta külleme eltér a megszokottól.

Kérjük a betegeket, hogy ellenőrizzék le a gyógyszer csomagolásán a gyártási számot és amennyiben az egyezik az itt felsoroltakkal (2010216, 2510216), akkor hagyják abba a készítmény szedését és vigyék vissza a patikába!

A készítmények visszahívása gyógyszerellátási gondot nem okoz, több más carvedilol hatóanyagú gyógyszer áll a betegek rendelkezésére.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 16. 08:27, szombat | Helyi

Táncra perdítik az egész várost

Öt napon át ismét Győr lesz a tánc fővárosa.

2026. Május 16. 08:09, szombat | Helyi

Eredetvédett lesz a rajnai rizling Pannonhalmán

Eredetvédetté teszi a rajnai rizlinget a Pannonhalmi Borvidék.

2026. Május 16. 07:07, szombat | Helyi

Több milliárdos forrásból fejleszt az egyetem

Új laborokkal, korszerű digitális eszközökkel és megújult tantervekkel erősítette képzéseit a Széchenyi István Egyetem egy európai uniós támogatásból megvalósuló fejlesztési program révén.