Hírek
2019. Június 07. 11:23, péntek | Belföld
Hajóbaleset: keresőkutyákkal találtak rá három áldozatra
Kilenc nappal a tragédia után, június 7-én reggelre 19 halálos áldozatot sikerült azonosítani, a hajó magyar matrózát is, de 9 embert még mindig nem találtak meg.
A Hableányon 35-en utaztak, 22 nő, 12 férfi és egy 6 éves kislány.
Az áldozatok utáni kutatásról beszélt Prohászka Richárd r. alezredes, a BRFK Dunai Vízirendészeti Rendőrkapitányság vezetője pénteki sajtótájékoztatóján.
Hét embernek sikerült megmenekülnie, de többen a Hableány fogságában rekedtek, vagy holttestüket elvitte a víz.
A túlélők közül volt, akit a baleset helyszíne mellett mentettek ki az éppen arra közlekedő hajósok és utasaik, valakit pedig az erős sodrás miatt csak a Duna délebbi szakaszainál lévő hidaknál sikerült kiemelni a vízből. A 4 méter/másodperces sodoródási sebességgel haladó testek ugyanis a tragédiát követő percekben már messze jártak a Hableánytól. Este bejelentették, hogy 21 embert nem találnak.
Azóta 9 nap eltelt. Csütörtök estig 19 halálos áldozatot azonosítottak, és 9 embert keresnek még, köztük a magyar kapitányt is. Vízirendőrök találták meg a hajó matrózát.
Kutyákkal is dolgoznak
Miközben a szakemberek előkészítik a hajóroncs kiemelését, folyamatosan kutatnak az áldozatok után. Már a baleset éjszakáján elindultak a járőrhajók, hogy utasokat keressenek a vízben, és nem csak Budapesten.
Körülbelül 200 km-es szakaszt vizsgálnak át folyamatosan a fővárosban hat hajóval, amelyek éjjellátóval és modern szonárberendezéssel vannak felszerelve.
"Ezeknek kétfős legénységük van, a kapitány és a matróz, a déli szakaszon 9 hajóval kutatunk a megfelelő létszámmal" – mondta Prohászka Richárd r. alezredes, a BRFK Dunai Vízirendészeti Rendőrkapitányság vezetője pénteki sajtótájékoztatóján.
Emellett a nyomozásban is részt vesznek, és logisztikai feladataik is vannak.
"A keresés során a vízirendészet együttműködik a társszervekkel, és tetemkereső kutyákat is bevetünk" – tette hozzá.
Az Origo kérdésére a vízirendőrök vezetője azt mondta, három áldozatot találtak meg a kutyák, amelyek nem a vízben úsznak, hanem a patron és a hajókon vannak, és kifinomult érzékeikkel jelzik, ha áldozatot találnak.
Az alezredes arról is beszélt, hogy a szerb és horvát hatóságokkal is felvették a kapcsolatot arra az esetre, ha számukra azonosíthatatlan holttestet találnának a Dunában. A kutatást pedig addig folytatják, amíg mindenki elő nem kerül.
Forrás: origo.hu
Fotó: Polyák Attila - Origo
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 26. 11:00, vasárnap | Belföld
Orbán Anita miniszterelnök-helyettes lesz
Miniszterelnök-helyettes lesz az új kormányban Orbán Anita - jelentette be Magyar Péter leendő kormányfő Facebook-oldalán szombaton.
2026. Április 26. 10:00, vasárnap | Belföld
Kapitány István: szakítunk a felelőtlenül tervezett és átláthatatlan költségvetésekkel, megteremtjük a piac bizalmát
Szakítunk a felelőtlenül tervezett és átláthatatlan költségvetésekkel, és megteremtjük a piac bizalmát - írta a leendő gazdasági és energetikai miniszter szombaton a Facebookon.
2026. Április 26. 08:23, vasárnap | Belföld
Meteorológia: az erős, viharos szél felkavarhatja a port
Vasárnap az erős, több helyen viharos szél felkavarhatja a port, ami a látótávolság csökkenéséhez vezethet - hívta fel a figyelmet a HungaroMet Zrt. vasárnap reggeli veszélyjelzésében.
2026. Április 26. 08:21, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: zajlik az ország elhagyásának előkészítése és a lopott vagyonok kimenekítése
Miközben Orbán Viktor menekül a felelősségvállalás elől, a háttérben zajlik az ország elhagyásának előkészítése és a lopott vagyonok kimenekítése
