Városlista
2026. április 26, vasárnap - Ervin

Hírek

2012. Június 13. 11:40, szerda | Belföld
Forrás: mti-kisalfold.hu

Halálos baleset a 85-ös főúton - Valószínű a vétlen sofőr vesztette életét

Halálos baleset a 85-ös főúton - Valószínű a vétlen sofőr vesztette életét

Egy 63 éves fertődi férfi halt meg a 85-ös főúton Peresztegnél szerda reggel történt karambolban; a rendőrség keresi a baleset okozóját - közölte a Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője az MTI-vel.

11 óra 35 perc: Kocsis Tünde alezredes elmondta: egy öttagú járműkonvojt szabálytalanul előző furgont próbált elkerülni az áldozat. Félrerántotta a kormányt, de elvesztette uralmát járműve felett; előbb egy másik autóval, majd egy kisteherautóval ütközött, utóbbival "szinte frontálisan". A sofőr a helyszínen meghalt. Az utat a most is tartó helyszínelés idejére teljes szélességben lezárták. A rendőrség keresi azt a fehér, kétszemélyes zárt furgont, amelynek vezetője a vizsgálat jelenlegi állása szerint a balesetet okozta.

10 óra 36 perc: A kisalfold.hu információ szerint a szemből érkező jármű vezetője, hogy elkerülje az ütközést, félrerántotta a kormányt, és emiatt egy furgonnak ütközött. Ez utóbbiban ketten sérültek meg. A feltehetőleg vétlen jármű vezetője vesztette életét a balesetben.

A kisalfold.hu portálján továbbá olvasható az is, hogy a kocsisort előző jármű vezetője segítségnyújtás nélkül hagyta el a helyszínt.

Az utat a helyszínelés idejére teljes szélességben lezárták. A baleset vizsgálatát a Megyei Rendőrkapitányság Közlekedésrendészeti Osztálya szakértő bevonásával folytatja le - mondta el portálunknak Perjámosy István alezredes.

Ezen az útszakaszon, esős időben 70 km-es forgalomkorlátozás van érvényben.

A rendőrség kéri, aki információval tud szolgálni a balesetről, esetleg látta a továbbhajtott fehér furgont, mindenképp jelentkezzen a rendőrségnél.

Korábban:

Kocsis Tünde alezredes elmondta: egy Sopron felől Győr irányába haladó autó szabálytalanul előzött egy kocsisort. A szemből érkező jármű vezetője, hogy elkerülje az ütközést, félrerántotta a kormányt, és emiatt egy furgonnak ütközött. A sofőr a helyszínen meghalt.

Az utat a helyszínelés idejére teljes szélességben lezárták.

Címkék: 85 ös főút, baleset

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 26. 11:00, vasárnap | Belföld

Orbán Anita miniszterelnök-helyettes lesz

Miniszterelnök-helyettes lesz az új kormányban Orbán Anita - jelentette be Magyar Péter leendő kormányfő Facebook-oldalán szombaton.

2026. Április 26. 10:00, vasárnap | Belföld

Kapitány István: szakítunk a felelőtlenül tervezett és átláthatatlan költségvetésekkel, megteremtjük a piac bizalmát

Szakítunk a felelőtlenül tervezett és átláthatatlan költségvetésekkel, és megteremtjük a piac bizalmát - írta a leendő gazdasági és energetikai miniszter szombaton a Facebookon.

2026. Április 26. 08:23, vasárnap | Belföld

Meteorológia: az erős, viharos szél felkavarhatja a port

Vasárnap az erős, több helyen viharos szél felkavarhatja a port, ami a látótávolság csökkenéséhez vezethet - hívta fel a figyelmet a HungaroMet Zrt. vasárnap reggeli veszélyjelzésében.

2026. Április 26. 08:21, vasárnap | Belföld

Magyar Péter: zajlik az ország elhagyásának előkészítése és a lopott vagyonok kimenekítése

Miközben Orbán Viktor menekül a felelősségvállalás elől, a háttérben zajlik az ország elhagyásának előkészítése és a lopott vagyonok kimenekítése