Hírek
2026. Április 11. 07:10, szombat | Helyi
Hamarosan ismét nyit a Magyar Ispita
A Magyar Ispita megújult műemlék épületében köszöntheti hamarosan ismét a művészeteket kedvelő látogatóközönséget a Rómer Flóris Történeti és Művészeti Múzeum.
A történelmi épület kivitelezési munkálatai a tavasz folyamán zárulnak.
A rendkívül értékes műemlék épület – városközponti elhelyezkedéséhez és kiemelkedő kulturális funkciójához méltó megjelenése érdekében – korszerű, ugyanakkor múltbeli megjelenését visszaidéző homlokzati felületet kapott, melynek meghatározását részletes építészettörténeti kutatások előzték meg. A homlokzat felújítás részét képezte a két Rákóczi utcai homlokzati fülkében álló barokk stílusú – Szűz Mária a kis Jézussal és Szent Flórián – szobrok restaurálása, a tető és csatornaelvezetések részleges felújítása, továbbá a nyílászárók cseréje is.
A korszerűsített gépészeti, villamoshálózat és tűzjelző-rendszer, a fenti kiállítóterek klímaberendezéssel történő felszerelése, továbbá a megújult belső terek, kiszolgálóhelységek modern, méltó körülményeket teremtenek a jövőben a helyi kortörténeti és időszakos kiállítások, alkotói találkozások szervezéséhez.
A megújult épületben a tervek szerint elsőként a projektpartner dunaszerdahelyi Kortárs Magyar Galéria gyűjteményéből nyílik reprezentatív kiállítás, amely a Duna két oldalán élő és alkotó művészek munkáiból válogat. Ezt követően a száz éve született Ország Lili műveit bemutató kiállítást tekinthetik meg az érdeklődők, amelynek anyaga a Rómer Múzeum kezelésében lévő Vasilescu-gyűjteményből kerül összeállításra. Az 1950-es évekkel induló, közel három évtizedet átölelő munkássága a modern magyar festészet egyik meghatározó életműve, amelynek teljes keresztmetszetét nyújtják a bemutatott alkotások. Október-november folyamán a Győr Vármegyei Őszi Tárlat kiállítása lesz látogatható az épületben. Az évről-évre megrendezett Tárlat a nagyszámú beérkezett pályamű révén átfogó képet ad Győr s tágabb régiójának kortárs művészetéről.
A „smARTacross – Szlovák-magyar együttműködés a helyi művészeti és kulturális örökség megőrzése céljából” című, HUSK/2302/2.4/075 azonosítószámú projekt az Európai Regionális Fejlesztési Alapból és hazai központi költségvetési előirányzatból valósul meg. A megítélt európai uniós támogatás összege 1.160.000 euro, a hazai társfinanszírozás összege 196.500 euro. A magyar projektrész uniós támogatásának összege 600.000 euro, ehhez társul hazai társfinanszírozásként 112.500 euro. A projekt partnerek a megvalósításhoz 93.500 euro önerő biztosítását vállalták. A projekt tervezett befejezési dátuma 2026.05.31.
(Fotó, forrás: gyor.hu)
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 26. 08:22, péntek | Helyi
Győrkőc: egy híján húsz. Ragyogj!
A Győrkőcfesztivál immár 19. alkalommal várja a családokat, és mára Győr egyik legismertebb, legkedveltebb nyári rendezvényévé vált.
2026. Június 26. 08:08, péntek | Helyi
Három alpolgármestere van már Pintér Bencének
Tóth Péter kabinetfőnök mostantól Pintér Bence polgármester harmadik helyetteseként folytatja munkáját a győri önkormányzatnál.
2026. Június 26. 07:08, péntek | Helyi
Változik a vasúti menetrend a Győrt érintő vonalakon június 27. és július 3. között
Karbantartási munkák miatt módosul egyes vonatok menetrendje a Budapest–Hegyeshalom, a Budapest–Sopron, a Tatabánya–Oroszlány és a Csorna–Szombathely vasútvonalakon 2026. június 27. és július 3. között.
2026. Június 25. 08:23, csütörtök | Helyi
Labdarúgó NB I – Angyalföldön kezd a bajnok ETO
A bajnok ETO az élvonalba visszajutott Vasas otthonában kezdi a labdarúgó OTP Bank Liga 2026-27-es idényét.
