Hírek
2024. November 22. 09:11, péntek | Helyi
Hamarosan kérhető a háziorvosoktól az idei Covid-oltás
Oltópontok helyett idén a háziorvosoktól kérhetik a páciensek a frissített covid-oltást – közölte Müller Cecília országos tisztifőorvos a Magyar Kórházszövetség és a Medicina Fórum közös konferenciáján.
A Népszava tudósításából kiderül, hogy közbeszerzés során az egyetlen ajánlatot a Moderna tette, így a cég hamarosan szállítja az oltóanyagot. A mostani beszerzéssel
- a 16 éven felülieknek 250 ezer adag, valamint
- a 6 hónapostól 11 éves korcsoportba tartozóknak 800 adag érkezik.
- A 12–16 éves korosztályra kért 200 adagra viszont nem érkezett ajánlat, így az eljárásnak ez a része eredménytelen volt, és a dokumentum szerint nem is indul ebben a kategóriában új eljárás.
Müller Cecília a fórumon elmondta: már előkészítették a szerződést és hamarosan indulhat a szállítás, konkrét időpontról azonban nem beszélt.
„Azt tervezzük, hogy háziorvosnál elérhető legyen az oltóanyag, ne kelljen sokat utazni annak, aki kéri a vakcinát” – mondta. Hozzátette: az oltóanyag tulajdonságai ezt lehetővé teszik. A mínusz húsz fokos hűtőből kivett vakcina akár harminc napig is eltartható kettő-nyolc fok között. Ennyi idő alatt kell felhasználni. Ez elégséges idő arra, ha a háziorvos előzetesen felméri az igényeket, hogy a járási tisztiorvosi, illetve a kormányhivatalokon keresztül megkapja a szükséges mennyiséget.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 23. 13:45, hétfő | Helyi
Nem a tiltásban van a megoldás – ezt üzeni a február 25-i győri rendezvény
A digitális világ ma már megkerülhetetlen része a fiatalok mindennapjainak. A kérdés nem az, hogy hogyan zárjuk ki belőle a gyerekeket, hanem hogyan tanítjuk meg őket egészségesen jelen lenni benne.
2026. Február 23. 08:21, hétfő | Helyi
Így lehet jelentkezni mammográfiás szűrésre
A Petz-kórház tájékoztatását mutatjuk:
2026. Február 23. 08:07, hétfő | Helyi
Új időpontban, február 27–28-án és március 1-jén jön a Farsangi Csülökparádé Győrben
Gazdag magyaros ízek, közösségi programok és jótékonysági fánksütés a Dunakapu téren.
2026. Február 23. 07:10, hétfő | Helyi
Téli károk után tavaszi helyreállítás
Indulnak az útfelújítások Győr-Moson-Sopron vármegyében.

