Hírek
2021. Január 20. 15:01, szerda |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Hamarosan négyfajta oltás közül választhatnak a szerbiai állampolgárok
Néhány héten belül várhatóan az Oxfordi Egyetem és az AstraZeneca vakcináját is bejegyzik Szerbiában, így már négyfajta oltóanyag közül választhatnak azok, akik önként beoltatnák magukat
- jelentette be Aleksandar Vucic szerb államfő. A szerb elnök keddi tájékoztatása szerint Szerbia minden létező oltóanyagból vásárol majd, így bizonyosan jut mindenkinek vakcina a hétmilliós országban. Eddig az orosz Szputnyik V, az amerikai-német Pfizer-BioNTech, valamint a kínai Sinopharm vakcináját engedélyezték a nyugat-balkáni országban.
A regisztrált koronavírus-fertőzöttek száma szerdára Szerbiában 1688-cal 375 799-re, Koszovóban 294-gyel 56 412-re, Észak-Macedóniában 400-zal 89 402-re, Montenegróban 425-tel 56 228-ra, Bosznia-Hercegovinában pedig 300-zal 118 379-re növekedett.
A járvány halálos áldozatainak száma Szerbiában az utóbbi 24 órában hússzal 3791-re, Koszovóban kilenccel 1420-ra, Észak-Macedóniában 11-gyel 2726-ra, Montenegróban hárommal 749-re, Bosznia-Hercegovinában pedig 23-mal 4448-ra nőtt.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 03. 07:22, kedd | Külföld
Donald Trump: India beleegyezett, hogy leállítja az orosz kőolaj vásárlását
Donald Trump amerikai elnök szerint India miniszterelnöke hétfői telefonbeszélgetésük során beleegyezett az orosz kőolaj vásárlásának leállításába, és helyette több energiahordozót szerez be az Egyesült Államokból.
2026. Február 02. 10:00, hétfő | Külföld
Donald Trump: Venezuela komoly bevételhez jut majd az Egyesült Államok révén eladott, onnan szármaszó kőolajból
Venezuela komoly bevételhez jut majd az Egyesült Államok révén eladott, onnan szármaszó kőolajból, de a bevételen megosztozik a két ország – jelentette ki Donald Trump amerikai elnök vasárnap.
2026. Január 30. 07:06, péntek | Külföld
Donald Trump: az orosz elnök beleegyezett abba, hogy egy hétig nem löveti Kijevet a hideg idő miatt
Vlagyimir Putyin orosz elnök beleegyezett abba, hogy egy hétig nem löveti Kijevet a hideg időjárásra tekintettel - jelentette ki Donald Trump amerikai elnök.

