Hírek
2021. November 04. 16:58, csütörtök | Helyi
Hamisan tanúzott a darnózseli gyilkosság ügyében az egyik hozzátartozó
A Győr-Moson-Sopron Megyei Főügyészség vádat emelt hamis tanúzás miatt a darnózseli emberölés miatt elítélt férfi egyik hozzátartozójával szemben, aki alibit próbált neki igazolni a bűntény idejére.
A vádirat szerint a nő az emberölés miatti büntetőeljárás során tanúként végig hamisan állította, hogy az elkövető a bűncselekmény időpontjában nála tartózkodott. A Kúria a férfit bűnösnek mondta ki előre kitervelten elkövetett emberölés bűntettében.
Az eljárás során eljáró bíróságok mindegyike megállapította, hogy valótlan a terhelt és hozzátartozójának állítása, miszerint a bűncselekmény elkövetésének időpontjában a férfi nála, a nő otthonában tartózkodott.
Az ügyészség a nőt büntetőügyben elkövetett hamis tanúzás bűntettével vádolja. A bűncselekmény büntetési tétele egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztés.
Az ügyészség gyorsított eljárást kezdeményezve – tárgyalás mellőzésével – büntetővégzés meghozatalára tett indítványt, melyben felfüggesztett szabadságvesztés kiszabását kérte
Az érdemi döntést várhatóan a Győri Járásbíróság fogja megfogni az ügyben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 06. 08:22, szombat | Helyi
Győri labdarúgó is díjazottak között
A bajnoki címvédő Ferencváros játékosai szerezték meg az év legjobbjainak járó mindhárom díjat a női labdarúgó NB A I-ben: a RangAdó díjátadón az idény legjobbjának járó elismerést Nagy Viktória vette át.
2026. Június 06. 08:04, szombat | Helyi
Bővítik a Pannonhalmi Szent Benedek Általános Iskolát
Csaknem 510 millió forint uniós támogatással újul meg a Pannonhalmi Szent Benedek Általános Iskola.
2026. Június 06. 07:06, szombat | Helyi
Megújult az Aranypart II., grillház is nyit
Sajtótájékoztatóval egybekötött szezonnyitón mutatták be az Aranypart II. idei fejlesztéseit.
2026. Június 05. 08:26, péntek | Helyi
Mikita Bencével erősítik a szakmai stábot
Eldőlt, hogy Kopornyik Zsolt vezetőedző munkáját Mikita Bence segíti júliustól Győrben, az ETO University Handball Teamnél. A fiatal tréner a NEKA-tól, Balatonboglárról teszi át székhelyét Győrbe.
