Hírek
2024. November 21. 09:16, csütörtök | Helyi
Használt tűzoltóautóra gyűjtenek a rajkai tűzoltók
Még augusztusban keresték meg a rajkai tűzoltókat az ausztriai Breitenau községből, hogy eladnák az ottani lánglovagok a tulajdonukban lévő Mercedes-Benz Sprinter gépjárművüket.
Most gyűjtésbe kezdtek, hogy jövő év elején meg tudják venni a járművet.
A két tűzoltó egyesület 2014 óta ápol szoros kapcsolatot egymással, együttműködési megállapodást is kötöttek. A rajkaiak 2014-ben ugyaninnen vásárolták Mercedes 1017-es gépjárműfecskendőjüket is. Hosszas gondolkodás, valamint a rajkai önkormányzattal való egyeztetés után úgy döntöttek, hogy szeretnék megvásárolni osztrák barátaiktól a tűzoltóautót. A gépjármű kitűnő műszaki állapotban van, alacsony futásteljesítmènyű és sokkal korszerűbb a jelenleg második szerünkként használthoz képest. Ezt a kisbuszt még 2011-ben vásárolták a pilisvörösvári önkéntes tűzoltóktól, amely eddig hasznosan szolgálta egyesületünket, azonban fenntartása már nem gazdaságos a folyamatosan felmerülő problémák miatt, illetve műszaki vizsgáztatása, valamint az alkatrészbeszerzés is nehézkes a típus ritkasága miatt. Az új gépjárművet nagyobb esőzések, viharok, tűzesetek alkalmával, versenyeken és bármilyen programon, így külföldi testvéregyesület rendezvényein is tudnák használni.
Ahhoz azonban hogy meg tudják vásárolni Ausztriából a tűzoltóautót, az önkormányzat támogatása mellett egyesületnek is nagyobb összeggel kell hozzájárulnia a vásárláshoz. Ezért gyűjtésbe kezdtek. Sajnos a covid óta látható világpiaci trendek a használt tűzoltóautó piacot is elérték, jelentős drágulást okozva. A gépjármű vásárlása 2025 év elején lenne esedékes, mivel ekkorra készül el az ausztriai település új gépjárműve. A céljuk, hogy minél több pénzt sikerüljön összegyűjtenünk az elkövetkező 1-2 hónapban. Várják cégek, vállalkozók,magánszemélyek felajánlásait. Aki segíteni szeretne, erre a bankszámlaszámra utalhat: 5950 0100 1102 0978 0000 0000.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 03. 08:22, kedd | Helyi
A polgármester elnapolta a közgyűlést és újabb feljelentéseket tett
Mindezt a közleményéből tudjuk, amit péntek kora délután hozott nyilvánosságra. Az előzményeket a pénteki közgyűlés legelejéről szóló tudósításunkban láthatják.
2026. Február 03. 08:06, kedd | Helyi
Tovább zöldülhet a Szigetköz
Több mint 3 milliárd forint támogatás érkezik a Szigetközbe.
2026. Február 03. 07:06, kedd | Helyi
Csendben elaludt Magyarország legidősebb embere Győrújbaráton
Elhunyt Magyarország legidősebb embere, Juhász Árpádné. Teri néni 1914. május 14-én született, 2022 decembere óta volt ő az ország leigidősebbje és a győrújbaráti idősotthonban hunyt el.
2026. Február 02. 08:29, hétfő | Helyi
Európai ifjúsági kézilabdaliga – Győr is indul az első női idényben
A Győr, a Ferencváros és a Debrecen is indul az európai ifjúsági kézilabdaliga első női kiírásában.
