Városlista
2025. április 24, csütörtök - György

Hírek

2024. Június 06. 07:11, csütörtök | Helyi

Hatalmas villámkár Győrújfalun, elmaradhat a falunap

Hatalmas villámkár Győrújfalun, elmaradhat a falunap

Igen súlyos károkat okozott egy villámcsapás hétfő este fél hétkor Győrújfalun az Ady Endre utcában, a sportpálya környékén. A baj legalább 25 házat érint drámaian és eltörölheti a hétvégére tervezett falunapot.

A győrújfalui sportpályánál csapott be a villám, mindössze 20-30 méterre a söröző teraszán ülő vendégektől. Nagy Imre Attila polgármester elmondta: szerencsére nem történt személyi sérülés, viszont az anyagi kár tetemes, ennek felmérése javában tart.

„A villám az ott ülő emberekhez olyan közel csapott be, hogy sokan látták is. Volt, aki úgy észlelte, a pályán sújtott le,
más pedig úgy, hogy a mögötte lévő kis házba csapott. Rettenetes robbanásszerű hanggal járt,
amit csak az tud elképzelni, aki hallotta" – idézte fel a polgármester.

Az E. ON szakemberi már hétfő este kiszálltak, de kedd délután házról házra járva fogják szemügyre venni a lakásokat ért kárt.

Több helyen kiolvadtak – és látszanak – a fal mögött húzódó vezetékek, le kell őket cserélni. Dugaljok olvadtak ki a sportpálya környékén az Ady Endre utcában. Tévék és más elektronikai cikkek sora ment tönkre. Maga a polgármester is két televíziót és egy monitort károlhatott el egy pillanat tört része alatt.

Legalább 25 háztartást érint előzetes becslés alapján a rég nem látott vihar hatása, különösen szomorúan észlelték ezt például ott, ahol a villámcsapás a napelemvezérlőt tette tönkre. Akad olyan is, ahol a kaput mozgató vezérlőt végezte ki a katasztrófaszerű égi háború.

Nagy Imre Attila elmondta, mindez ráadásul akkor történt, amikor megtartották volna a régóta szervezett és meghirdetett falunapot a sportpályán. Várhatóan legkésőbb szerdán fogja látni, hogy az áramellátást érintő vihar miatt le kell-e mondani a most hétvégére tervezett programot.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 24. 09:11, csütörtök | Helyi

Eddig fűtöttek Győrben

A kedvező időjárási körülményeket és a meteorológiai előrejelzéseket figyelembe véve Győrben leállt az általános távfűtési szolgáltatás

2025. Április 24. 08:11, csütörtök | Helyi

Ukrajna uniós csatlakozása volt a téma Győrben

Ukrajna uniós csatlakozásának lehetséges kockázatairól tartottak lakossági fórumot Győrben.

2025. Április 24. 07:10, csütörtök | Helyi

Forgalomkorlátozás a Fehérvári úton

Bekötővezeték meghibásodása miatt kedden szennyvízvezeték javítási munkálatok kezdődtek Győrben, a Fehérvári út és a Körkemence utca kereszteződésénél.

2025. Április 23. 09:10, szerda | Helyi

Jakabosék nyertek a bíróságon

Az államnak 200 millió forintot kell kifizetni több sportolónak, köztük a győri Jakabos Zsuzsannának és Szabó Szebasztiánnak.