Hírek
2019. Február 07. 07:00, csütörtök | Helyi
Hatósági kéz alá kerülhet a Tesco
A megyei kormányhivatal ellenőrei jelentek meg szerdán a Tesco áruházlánc győri irodaközpontjában, hogy helyszíni szemlét tartsanak a társadalombiztosítási kifizetőhelyként működő vállalatnál – értesült a Magyar Nemzet. Vizsgálat
A csütörtöki lapszámban azt írták, a hatóság emberei arra voltak kíváncsiak, hogy a kedden bejelentett sztrájk miatt valóban leállt-e a foglalkoztatással kapcsolatos társadalom- és egészségbiztosítási feladatok ellátása. A Magyar Nemzet információi szerint a hivatal illetékesei a szemlén kívül nem végeztek egyéb ellenőrzést, nem kértek dokumentumokat.
Ám mivel jogszabály határozza meg a biztosítottakkal kapcsolatos kötelezettségeket, és a megyei szerv köteles jelentést tenni a fővárosi kormányhivatalnak, elképzelhető, hogy miután az ellenőrök meggyőződtek a tevékenység szüneteléséről, vizsgálat indul az áruházláncnál annak feltárására, hogy megfelel-e a kifizetőhely a törvényes működés előírásainak – írta a lap.
Ezt az indokolhatja, hogy a győriek sztrájkja miatt egyebek mellett bevallások és kötelező adatszolgáltatások maradhatnak el a Tescónál – tették hozzá. A győri bérszámfejtők, akik kivétel nélkül csatlakoztak az egységes tiltakozáshoz, szerdán a teljes munkaidejük alatt folytatták a törvényes munkabeszüntetést, amelyhez több támogató üzenetet is kaptak kollégáiktól.
A Magyar Nemzettel a sztrájkbizottság azt közölte: addig tart a sztrájk, amíg a munkaadó nem teljesíti a követeléseiket. A lap úgy értesült, hogy a multicég hétfőre kezdeményezett újabb megbeszélést. Közben az áruházlánc 17,5 ezer munkavállalója szerdán, egy nappal a menetrend szerinti folyósítás előtt kézhez kapta a januári bérét. Ehhez a győri bérszámfejtők helyett egy külsős csapatot mozgósítottak – írta a Magyar Nemzet.
A vállalat a lap megkeresésére úgy fogalmazott: határozott szándéka, hogy támogassa a változásban érintett munkatársakat, ezért a győri bérszámfejtőknek a törvényi előírások teljesítésén felül további jelentős pénzügyi juttatási csomagot ajánlott fel. Csalódottak, hogy ennek ellenére a sztrájkbizottság a sztrájk mellett döntött, ugyanakkor tiszteletben tartják ezt a jogát – hangsúlyozták.
A Tesco kiemelte, hogy tisztában van a különleges körülményekkel, amelyekkel a bérszámfejtési feladatok áthelyezése jár Győrből Budapestre – olvasható a Magyar Nemzetben.
Forráss: hirado.hu
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 12. 08:23, hétfő | Helyi
Új kihívást keres a húszéves csúcstartó, a győri SZEnergy
Új kihívások előtt áll a 20 éves SZEnergy, a Széchenyi-egyetem csapata, ezúttal prototípus kategóriában is indul. Az egyetem visszaemlékezett a felfelé ívelő sikertörténetre és beszámolt az energiahatékony járművek aktuális kérdés
2026. Január 12. 08:13, hétfő | Helyi
Nemzetközi orvos- és sportkonferenciát tart az egyetem és az MLSZ
Orvosokat, sport- és egészségügyi szakembereket várnak egy nagyszabású nemzetközi konferenciára, amit a Magyar Labdarúgó Szövetség Orvosi Bizottságával együtt rendez a győri Széchenyi István Egyetem.
2026. Január 12. 07:06, hétfő | Helyi
Díszpolgári címre, Pro Urbe-díjra lehet javaslatot tenni
A győri közgyűlés javaslattételi felhívást tesz közzé „GYŐR MEGYEI JOGÚ VÁROS DÍSZPOLGÁRA” kitüntető cím és „PRO URBE GYŐR” díj 2026. évi adományozására.
2026. Január 11. 08:16, vasárnap | Helyi
A hideg idő veszélyeire hívják fel az állatartók figyelmet
Az extrém hideg az emberek mellett a szabadban tartott gazdasági állatokra és a házi kedvencekre is veszélyt jelenthet – hívta fel a figyelmet az Orpheus Állatvédő Egyesület, amely ajánlásokat is tett az állattartóknak.
