Városlista
2026. április 6, hétfő - Vilmos, Bíborka

Hírek

2013. Február 11. 15:04, hétfő | Belföld
Forrás: MTI

Havazás - Visszafordítják a kamionokat az M7-esen Eszteregnyénél

Havazás - Visszafordítják a kamionokat az M7-esen Eszteregnyénél

A szlovéniai kamionkorlátozás miatt megtelt az M70-es autóút és az M7-es autópálya több zalai pihenőhelye, ezért Eszteregnyénél visszafordítják a teherjárműveket - közölte honlapján hétfőn a Zala Megyei Rendőr-főkapitányság.

A rendőrök az M7-es autópályáról és az M70-es autóútról a pihenőhelyekre, illetve a benzinkutakhoz terelték a kamionforgalmat, de miután kora délutánra megteltek a parkolóhelyek, ezért az M7-es autópálya eszteregnyei lehajtójánál visszafordítják a teherjárműveket.
A rendőrség és a katasztrófavédelem korábban közölte: csak a szlovén rendszámú vagy a Szlovéniába árut szállító kamionokat engedik át a hatóságok a tornyiszentmiklósi és rédicsi határátkelőn. A szlovén hatóságok azért rendelték el a korlátozást, mert az Olaszországban tomboló rendkívüli havazás miatt a teherforgalom előtt lezárták az olasz-szlovén átkelőket.
A hatóságok hétfő délelőtt Somogy és Vas megyében is megkezdték a kamionok ellenőrzését, onnan csak azokat a járműveket engedik tovább Szlovénia felé, amelyek nem tranzitforgalmat bonyolítanak le.
A rendőrség közölte, hogy a személygépkocsi-forgalom továbbra is zavartalan a magyar-szlovén határon.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 05. 09:18, vasárnap | Belföld

Erdő Péter: húsvét az egész életünket mássá teszi

Húsvét az egész életünket mássá teszi, segít, hogy boldogok legyünk. A mi feladatunk pedig az, hogy elmondjuk ezt a titkot a világnak - hangsúlyozta Erdő Péter húsvétkor.

2026. Április 04. 15:00, szombat | Belföld

Több mint harminc vasútállomás újul meg az országban

Az állomásfelújítási program részeként 14 vármegyében több, mint harminc állomás és vasúti megállóhely újul meg, mintegy 15 milliárd forint értékben, a MÁV-csoport és a Magyar Falu Program forrásaiból

2026. Április 04. 14:00, szombat | Belföld

Nézőpont: Fidesz-többség marad a következő országgyűlésben is

A kormányközeli kutatóintézet szerint marad a Fidesz többség.