Hírek
2010. Április 14. 14:43, szerda |
Belföld
Forrás: HírTV
Hazánkban is tarolnak a hamis vírusirtók
Vírusvédelmi programnak álcázott trójai programok okozták a legtöbb kárt a magyar internet-felhasználóknak a VirusBuster márciusi statisztikája szerint.
A magyarországi számítógépeket fertőző tíz leggyakoribb kártevő közül kilenc valamilyen hamis antivírus alkalmazást letöltő trójai program volt a cég víruslaboratóriumának jelentése szerint.
A fertőzéssel riogató, hamis védelmet kínáló kártevők azt követően aktiválódnak, hogy a gyanútlan felhasználók éppen védelmet remélve, letöltik azokat. Valódi vírusirtás helyett azonban e-mailben érkező trójai programmal fertőzik meg a gépüket.
(HavariaPress)
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 21. 07:21, szerda | Belföld
Orbán Viktor: amíg Magyarországon nemzeti kormány van, a Mercosur-megállapodást sohasem hagyjuk jóvá
Amíg nemzeti kormány van Magyarországon, addig a Mercosur-megállapodást sohasem hagyjuk jóvá - mondta Orbán Viktor miniszterelnök kedden a Facebookon közzétett videójában.
2026. Január 21. 07:19, szerda | Belföld
Magyar Péter: a Tisza Párt tiltakozik a Mercosur szabadkereskedelmi egyezmény aláírása ellen
Tiltakozik a Tisza Párt a Mercosur szabadkereskedelmi egyezmény aláírása ellen - közölte a párt vezetője strasbourgi sajtótájékoztatóján kedden, amelyet a közösségi oldalán közvetített.
2026. Január 20. 07:12, kedd | Belföld
MÁV-csoport: 13 százalékot meghaladó keresetnövekedés az idén
A kiegészítő bérfejlesztéssel a MÁV-csoport dolgozóinak alapbére 9,6 százalékkal nő, az összes emelést és juttatást beleszámolva 13 százalékkal kereshetnek többet az idén
