Városlista
2025. március 21, péntek - Benedek, Bence, Miklós

Hírek

2017. Március 29. 05:00, szerda | Kék hírek
Forrás: mti

Házi őrizetből szökött meg a fenyegető zsaroló

Házi őrizetből szökött meg a fenyegető zsaroló

Fogolyszökés miatt állított bíróság elé egy 21 éves férfit a Fővárosi Főügyészség, aki gyorsított eljárásban végrehajtandó szabadságvesztést kapott. Ellene több bűncselekmény miatt is folyik eljárás.

A Fővárosi Főügyészség keddi, MTI-hez eljuttatott közleménye szerint a 21 éves férfi házi őrizetben volt, mivel ellene és társai ellen bűnszövetségben, súlyos fenyegetéssel elkövetett zsarolás bűntette és más bűncselekmény miatt eljárás folyik. A férfi először előzetes letartóztatásban volt, onnan került házi őrizetbe.

Hétfőn a férfi letépte lábáról a nyomkövetőt és a kijelölt ingatlanból ismeretlen helyre távozott, de a rendőrök fél órán belül elfogták.

A kerületi ügyészség a férfit az elkövetéstől számított 24 órán belül bíróság elé állította, a Budapesti XX., XXI. és XXIII. Kerületi Bíróság fogolyszökés miatt 8 hónap végrehajtandó börtönbüntetésre ítélte. A bíróság egyúttal elrendelte a férfival szemben egy korábbi ügyben kiszabott, 1 év 10 hónap tartamú felfüggesztett szabadságvesztés büntetés végrehajtását is.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 19. 07:40, szerda | Kék hírek

Menekült a rendőrök elől, letörte a sorompót

A Győri Járási Ügyészség vádat emelt egy férfival szemben, aki vezetői engedély nélkül, korábbi járművezetéstől eltiltása alatt vezette járművét, majd elmenekült a rendőrök elől, és ennek során két sorompót letört.

2025. Március 12. 06:00, szerda | Kék hírek

Figyelmeztető lövéssel állítottak meg a rendőrök egy késsel fenyegetőző nőt Budapesten

Figyelmeztető lövéssel állítottak meg a rendőrök egy késsel fenyegetőző nőt hétfőn Budapesten a Keleti pályaudvarnál, a támadót elfogták és őrizetbe vették - közölte a Központi Nyomozó Főügyészség kedden az MTI-vel.

2025. Március 05. 07:47, szerda | Kék hírek

Azt is megverték Miskolcon, aki látta a verekedést