Hírek
2020. Január 27. 08:00, hétfő | Sport
Helikopter balesetben meghalt a kétszeres olimpiai bajnok kosaras Kobe Bryant és kislánya
Életét vesztette vasárnap Kobe Bryant kétszeres olimpiai bajnok, visszavonult amerikai profi kosárlabdázó, a sportág legendás alakja - jelentette először az amerikai TMZ hírportál, majd műsorát megszakítva valamennyi amerikai tévéállom
A The New York Times című amerikai lap értesülései szerint a helikopteren volt Bryant 13 éves kislánya, Gianna, az ő egyik csapattársa és egy szülő, akik éppen Kobe akadémiájára, a Mamba Academyre tartottak egy meccset megnézni. Vasárnap este Alex Villanueva, Los Angeles megye seriffje a Twitteren közölte: a korábbi információkkal ellentétben nem öten, hanem kilencen voltak a lezuhant és kiégett helikopteren, a pilóta és nyolc utas. A tragédiának nincs túlélője - tette hozzá.
Köd volt a hegyekben
A baleset a Los Angeles belvárosától mintegy 45 kilométernyire északnyugatra fekvő kaliforniai Calabasas felett történt. Okát és körülményeit az amerikai szövetségi légügyi hatóság (FAA) vizsgálja. Az FAA egyelőre csak annyit közölt, hogy a lezuhant helikopter Sikorsky S76-os típusú volt. A Los Angeles Times című amerikai lap riportere, Richard Winton arra emlékeztetett, hogy a tragédia idején a környező hegyeket köd borította.
Ő volt Kobe Bryant
A philadelphiai születésű legendás NBA-játékos 41 éves volt, négy gyermek édesapja. 1996-tól húsz esztendőn keresztül a Los Angeles Lakers kosarasa volt, s a csapattal ötször (2000, 2001, 2002, 2009, 2010) nyerte meg az észak-amerikai profi kosárlabdaligát (NBA). Kétszer (2009, 2010) a döntő legjobb játékosának is megválasztották, 2008-ban ő lett a bajnokság legjobbja, míg 18 alkalommal vett részt az All Star-gálán.
Az amerikai válogatottal 2008-ban Pekingben, 2012-ben Londonban bizonyult a legjobbnak az olimpiai játékokon. Az NBA vezetője, Adam Silver, még 2015-ben az amerikai kosárlabdázás történetének egyik legnagyszerűbb játékosaként méltatta őt.
Az észak-amerikai profi kosárlabdaliga történetének egyik legjobb játékosa 1978-ban született, és 2016-ban vonult vissza az aktív kosárlabdázástól. Azóta több könyvet is írt, sőt, Oscar-díjat is nyert Dear Basketball című animációs filmjével.
A világ döbbenten áll a tragédia előtt, a Lakers arénája, a Staples Center környékét már elözönlötték az emlékezni érkező szurkolók.
Kobe korábbi nagy riválisa, a még mindig aktív Amar'e Stoudemire - akivel a Phoenix Suns ellen vívtak izgalmas play-off csatákat - csapata meccsén, Izraelben értesült a legenda halálhíréről. Nem bírta visszatartani érzelmeit.
A vasárnap esti, Denver Nuggets - Houston Rockets mérkőzés már egyperces gyászszünettel indult a Fekete Mamba becenéven ismert Kobe emlékére.
A szintén vasárnap éjjel rendezett NFL All Star mérkőzésen, a Pro Bowlon is megállt a játék, és Kobe Bryantre emlékeztek.
A PSG klasszisa, a brazil Neymar gólt lőtt a Lille elleni bajnokin, amelyet Kobe emlékének ajánlott - először a 24-es mezszámát mutatta az ujjaival, majd az ég felé emelte a kezeit.
A szintén vasárnap esti San Antonio Spurs - Toronto Raptors NBA meccsen a csapatok egyaránt lepörgettek egy-egy támadóidőt (24-24 másodperc) - így tisztelegve a legenda előtt.
Rengeteg sportoló és egyesület saját közösségi oldalán emlékezett meg a tragédiáról és a kosárlabdavilág egyik legnagyobb ikonjáról Kobe Bryantről.
Forrás: origo.hu
Kép: promotions.hu
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 23. 07:43, hétfő | Sport
Labdarúgó NB I - Látványos, hétgólos meccsen hozta el Paksról a három pontot az éllovas Győr
Az éllovas Győr izgalmas mérkőzésen 4-3-ra nyert a kupagyőztes Paks otthonában a labdarúgó Fizz Liga 23. fordulójának vasárnapi játéknapján.
2026. Február 21. 17:00, szombat | Sport
IFFHS: kupatörténeti csúcs az FTC-Ludogorec párharc
Futballhistóriai rekordot állít fel a Ferencváros és a Ludogorec azzal, hogy a mostani európai kupaszezonban, a jövő héten ötödször is találkozik egymással - írta pénteki anyagában az IFFHS.
2026. Február 20. 10:00, péntek | Sport
Európa-liga - Egygólos hátrányba került a Ferencváros Razgradban
2026. Február 19. 07:16, csütörtök | Sport
Bajnokok Ligája - Hatgólos döntetlent játszott az Atlético Madrid
Két góllal is vezetett, végül csak 3–3-as döntetlent ért el az Atlético Madrid szerdán a Club Brugge vendégeként a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjébe jutásért zajló párharc első mérkőzésén.

